Rok temu Joanna Hawrot otworzyła drzwi swojego podmiejskiego domu, tworząc wyjątkowy retreat, gdzie natura i kultura splatają się w harmonijną przestrzeń. Hawrot Home zainaugurowane w 2022 roku, to nie tylko miejsce odpoczynku, ale także ekspozycja sztuki, gdzie prace znanych artystów wkomponowane są w kameralne otoczenie domu.
Joanna Hawrot, znana polska projektantka mody, sięga po korzenie kultury japońskiej, interpretując tradycyjny krój kimona w swoich kolekcjach od 2009 roku. Jednak jej fascynacje sięgały dalej - moda dla niej zawsze była elementem większego kontekstu artystycznego. To multidyscyplinarne podejście skłoniło ją do stworzenia HAWROT HOME - przestrzeni, gdzie sztuka, design i przyroda spotykają się w jednym harmonijnym dialogu. Miejsce to, zlokalizowane zaledwie godzinę jazdy od Warszawy, emanuje spokojem i estetyką, tworząc unikatową oazę wśród sosnowych lasów.
Wnętrze HAWROT HOME to minimalistyczna elegancja, gdzie surowe drewno, szara żywica i stonowane meble tworzą tło dla dzieł zaproszonych artystów. W najnowszej ekspozycji HAWROT HOME FW2023 dominuje temat natury, wyróżniający się monumentalną pracą Anny Bery, lampą Justyna Oboladze i tkaniną Marty Niedbał. „Stworzyłam to miejsce z myślą o sobie i swojej rodzinie, ale z czasem pomyślałam, że chcę się nim dzielić. Od lat towarzyszy mi filozofia ikigai mówiąca o łączeniu pasji i misji. Dlatego zamiast kajaków czy rowerów sercem HAWROT HOME są rzeźby, tkaniny, obiekty, precyzyjnie wybrane przedmioty użytkowe, także część mojej prywatnej kolekcji. Wszystko zamknięte w czarnym pudełku drewnianej bryły otoczonej pachnącym sosnowym lasem, który zagląda do środka przez panoramiczne okna. Można tu usiąść na ławeczce, żeby popatrzeć w gwiazdy. Tak wygląda moja codzienność, tym się karmię i to są moje autentyczne fundamenty” - mówi założycielka HAWROT HOME.
HAWROT HOME nie jest zwykłym miejscem wystawowym; to dom, który otwiera swoje drzwi dla gości pragnących doświadczyć sztuki w intrygującym kontekście. Właścicielka podkreśla, że prace artystyczne rezonują inaczej, gdy są częścią codziennego życia. Goście mają możliwość nie tylko podziwiania dzieł, ale także zanurzenia się w ich historii. „Niektórym pomysł, by wystawiać sztukę w podmiejskim domu na wynajem wydawał się karkołomny. Ale od początku chciałam wyjąć ją z oficjalnej, galeryjnej, white cube’owej sytuacji i włożyć w nieformalną, intymną, dziką. Prace rezonują tu zupełnie inaczej, szybciej, a dzięki temu, że są na wyciągnięcie dłoni, każdy z gości może poczuć, ile rzeczywiście wnoszą do naszego życia” - mówi właścicielka, zapraszając do odwiedzin w niewielkiej miejscowości w rejonie Dobre. „Tu zdarzają się same dobre chwile” - obiecuje.
|
|
|
|
|
|
|
Projekt: Joanna Hawrot
Realizacja: 2022
Zdjęcia: Budzik Studio
Źródło: https://hawrot.com/
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Zaprojektowana przez pracownię MSWW (Ministerstwo Spraw We Wnętrzach) aranżacja wnętrza...
czytajJak urządzić dom, aby prezentował się luksusowo? Bardzo ważne jest...
czytajApartament spod znaku premium podany w stylu pełnym szyku i...
czytajCzasem jest tak, że jeden element staje się determinujący dla...
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz