HAWROT HOME: wnętrza pełne sztuki

HAWROT HOME: wnętrza pełne sztuki

Rok temu Joanna Hawrot otworzyła drzwi swojego podmiejskiego domu, tworząc wyjątkowy retreat, gdzie natura i kultura splatają się w harmonijną przestrzeń. Hawrot Home zainaugurowane w 2022 roku, to nie tylko miejsce odpoczynku, ale także ekspozycja sztuki, gdzie prace znanych artystów wkomponowane są w kameralne otoczenie domu.

Synteza kultury i mody

Joanna Hawrot, znana polska projektantka mody, sięga po korzenie kultury japońskiej, interpretując tradycyjny krój kimona w swoich kolekcjach od 2009 roku. Jednak jej fascynacje sięgały dalej - moda dla niej zawsze była elementem większego kontekstu artystycznego. To multidyscyplinarne podejście skłoniło ją do stworzenia HAWROT HOME - przestrzeni, gdzie sztuka, design i przyroda spotykają się w jednym harmonijnym dialogu. Miejsce to, zlokalizowane zaledwie godzinę jazdy od Warszawy, emanuje spokojem i estetyką, tworząc unikatową oazę wśród sosnowych lasów.

Eksploracja przestrzeni

Wnętrze HAWROT HOME to minimalistyczna elegancja, gdzie surowe drewno, szara żywica i stonowane meble tworzą tło dla dzieł zaproszonych artystów. W najnowszej ekspozycji HAWROT HOME FW2023 dominuje temat natury, wyróżniający się monumentalną pracą Anny Bery, lampą Justyna Oboladze i tkaniną Marty Niedbał. „Stworzyłam to miejsce z myślą o sobie i swojej rodzinie, ale z czasem pomyślałam, że chcę się nim dzielić. Od lat towarzyszy mi filozofia ikigai mówiąca o łączeniu pasji i misji. Dlatego zamiast kajaków czy rowerów sercem HAWROT HOME są rzeźby, tkaniny, obiekty, precyzyjnie wybrane przedmioty użytkowe, także część mojej prywatnej kolekcji. Wszystko zamknięte w czarnym pudełku drewnianej bryły otoczonej pachnącym sosnowym lasem, który zagląda do środka przez panoramiczne okna. Można tu usiąść na ławeczce, żeby popatrzeć w gwiazdy. Tak wygląda moja codzienność, tym się karmię i to są moje autentyczne fundamenty” - mówi założycielka HAWROT HOME.

W otoczeniu sztuki 

HAWROT HOME nie jest zwykłym miejscem wystawowym; to dom, który otwiera swoje drzwi dla gości pragnących doświadczyć sztuki w intrygującym kontekście. Właścicielka podkreśla, że prace artystyczne rezonują inaczej, gdy są częścią codziennego życia. Goście mają możliwość nie tylko podziwiania dzieł, ale także zanurzenia się w ich historii. „Niektórym pomysł, by wystawiać sztukę w podmiejskim domu na wynajem wydawał się karkołomny. Ale od początku chciałam wyjąć ją z oficjalnej, galeryjnej, white cube’owej sytuacji i włożyć w nieformalną, intymną, dziką. Prace rezonują tu zupełnie inaczej, szybciej, a dzięki temu, że są na wyciągnięcie dłoni, każdy z gości może poczuć, ile rzeczywiście wnoszą do naszego życia” - mówi właścicielka, zapraszając do odwiedzin w niewielkiej miejscowości w rejonie Dobre. „Tu zdarzają się same dobre chwile” - obiecuje. 

HAWROT HOME – metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Joanna Hawrot
Realizacja: 2022
Zdjęcia: Budzik Studio 
Źródło: https://hawrot.com/

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!