Na miarę każdego wnętrza

Na miarę każdego wnętrza

Tradycyjny, opalany drewnem kominek wymaga odpowiednich warunków, które muszą zostać spełnione już na etapie prac budowlanych. Dziś urodą paleniska może cieszyć się każdy posiadacz domu lub mieszkania, wyposażając je w kominek elektryczny.

Na dowolną aranżację tego integralnego elementu wystroju wnętrza pozwolą kominki do zabudowy z efektem Opti – Myst®. Stosując odpowiednią aranżację można zatem wpasować je w każde wnętrze, nadając mu niepowtarzalną, pełną ciepła atmosferę. Dzięki unikatowej, eleganckiej kolorystyce wkomponowanie ich w wystrój wnętrza jest wyjątkowo łatwe. Kominki w barwach mosiądzu sprawdzą się w stylizacji klasycznej, natomiast te z oprawę chromowaną oraz czarną świetnie wpasuje się we wnętrzach bardziej nowoczesnych i minimalistycznych

Domowe ognisko na zawołanie
Największą zaletą nowych modeli kominków do zabudowy jest zastosowany w nich opatentowany efekt Opti-myst®, który powstał w wyniku wieloletnich prac nad stworzeniem doskonałej iluzji prawdziwego płomienia i dymu. Jej podstawą jest mechanizm bazujący na ultradźwiękach – wykorzystując umieszczoną w pojemniku wodę produkują mgłę, która, odpowiednio podświetlona, daje realistyczny efekt rozpalonego ogniska. Jest to obraz przestrzenny, w niektórych przypadkach możliwy do podziwiania także z boku. Co ważne, nie generuje żadnych dźwięków, a jego intensywność może być w nowych modelach dowolnie regulowana. Kominki mogą być także wyposażone w innowacyjny efekt Optiglo® – umieszczone w palenisku polana podświetlone zostały diodami LED, które symulują efekt migoczącego się żaru.

Wygoda użytkowania
Nowe modele kominków Optiflame zapewniają nie tylko na urodę i ciepło domowego ogniska. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań gwarantują również tak dziś ważną wygodę użytkowania. Obsługiwane zdalnie za pomocą pilota kominki praktycznie nie wymagają konserwacji – jedyną konieczną czynnością jest regularne napełnianie pojemnika o pojemności 1,3 litra wodą czy też nieczęsta wymiana żarówek. Warto też wspomnieć o wyjątkowych zaletach samej ich konstrukcji. Zasilane elektrycznie modele nadają się do każdego pomieszczenia, gdzie znajduje się gniazdko a ich wyjątkowa kolorystyka, utrzymana w barwach mosiądzu, czerni i chromu, pozwoli dopasować je do pomieszczeń o każdej aranżacji. Ponadto, oszczędne kominki wymagają jedynie niewielkich nakładów na energię elektryczną. Nie generują dymu i żaru, są więc również bezpieczniejsze w użytkowaniu, co liczy się szczególnie tam, gdzie w mieszkaniu są dzieci.

Elektryczne kominki to rozwiązanie odpowiednie na cały rok. Modele wyposażone w termowentylatory o mocy 1 – 2kW, pozwalają na swobodne uruchomienie funkcji grzania z możliwością regulacji jego natężenia. Optyczne efekty Opti-myst® i Optiglo® są od tej funkcji całkowicie niezależne, więc urodą samego rozżarzonego paleniska można się cieszyć również latem. Proste w montażu i użytkowaniu, umieszczone w odpowiedniej oprawie, kominki stanowić będą gustowne i funkcjonalne dopełnienie każdego pokoju, nadając mu atmosferę ciepła i elegancji. 

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!