Willa w Klánovicach: przytulne wnętrza w praskim domu

Willa w Klánovicach: przytulne wnętrza w praskim domu

Po miesiącach skrupulatnej pracy Klánovická Villa w Pradze przeszła niezwykłą transformację, zamieniając się w funkcjonalne miejsce do życia. Projekt, prowadzony przez pracownię KURZ architects, zaowocował harmonijnym połączeniem naturalnych materiałów, ziemistych barw, unikalnych mebli i akcesoriów wykonanych na zamówienie.

Harmonia funkcji

Projekt zainicjowany w 2019 roku i zakończony w 2022, miał na celu stworzenie nowej przytulnej przestrzeni, w domu którego autorem był sam inwestor. Po przeanalizowaniu obiektu architekci zaproponowali jednak całkowite przearanżowanie przestrzeni, tak aby spełniała ona realne potrzeby mieszkańców. Centralnym punktem parteru stał się komplet mebli stworzony z jednego kawałka drewna dębowego. Nowy układ parteru jest bardzo otwarty. Drugie piętro pozostało podzielone na indywidualne pomieszczenia. 

Subtelne detale 

Ciekawym elementem przemiany jest specjalnie zaprojektowana drewniana podłoga z geometrycznym, symetrycznym układem kwadratowych elementów. Ta subtelna, lecz celowa decyzja projektowa zapobiega wizualnemu wydłużeniu lub rozszerzeniu przestrzeni, tworząc spójną i fascynującą atmosferę. Architekt Jan Kurz podkreśla znaczenie niewielkich, ale istotnych detali, takich jak homogeniczny wzór forniru dębowego zastosowany we wszystkich niestandardowych meblach. Przyczynia się to do ogólnego poczucia komfortu i estetyki. Projektanci zwrócili również uwagę na detale takie jak przełączniki i klamki, które współgrają ze strukturą i kolorem podłóg i ścian. 

Efektywność projektowa

Niezwykle istotnym elementem transformacji jest zielony dach, zaprojektowany we współpracy z Zahradní architektura Kurz, poprawiający efektywność termoregulacji domu. Ten aspekt, połączony z ekspertyzą generalnego wykonawcy, 4interior&tiles, podkreśla sukces bliskiej współpracy z poszczególnymi dostawcami. Zachęcamy również do zapoznania się z polskimi metamorfozami, w tym kultowymi wnętrzami powojennego domu na warszawskiej Pradze. 

Villa in Klánovice – metryczka projektu wnętrza

Projekt: KURZ architects 
Zespół autorski: Jan Kurz, Zuzana Kurz 
Lokalizacja: Prague – Klánovice, Republika Czeska
Realizacja: 2022
Powierzchnia: 372 m² 
Współpraca: 4interior&tiles, Zahradní architektura KURZ 
Zdjęcia: BoysPlayNice
Źródło: www.kurz.archi 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!