Michelin wkracza do świata hoteli: 32 polskie obiekty walczyć będą o prestiżowe Klucze Michelin

Michelin wkracza do świata hoteli: 32 polskie obiekty walczyć będą o prestiżowe Klucze Michelin

W 2024 roku słynny przewodnik Michelin rozszerza swoje horyzonty, doceniając nie tylko restauracje, ale także hotele na całym świecie. Polska może być dumna, gdyż na liście rekomendowanych obiektów znajduje się imponująca liczba 32 hoteli, które mają szansę zdobyć nowe wyróżnienie – "Klucze Michelin". To nie tylko prestiż dla hotelarzy, ale również obiektywna rekomendacja dla podróżnych szukających wyjątkowych doświadczeń.

Hotel Puro Łódź Centrum

Hotel Puro Łódź Centrum

W 2024 roku przewodnik Michelin po raz pierwszy wprowadza nowe wyróżnienie dla hoteli, nazywane "Kluczami Michelin". To wydarzenie może stać się równie prestiżowe, co zdobywanie "Gwiazdek Michelin" przez restauracje. Na liście rekomendowanych obiektów znalazło się aż 32 hotele z Polski, które konkurują o to prestiżowe wyróżnienie. Finalne wyniki poznamy w pierwszej połowie 2024 roku. Dyrektor Międzynarodowego Przewodnika Michelin, Gwendal Poullennec, podkreśla, że "Klucz Michelin" to nie tylko uznanie dla hotelarzy, ale także dla całego zespołu profesjonalistów z branży hotelarskiej, którzy wkładają serce i pasję w tworzenie wyjątkowych miejsc dla podróżnych.

Hotel Puro Stare Miasto w Krakowie, fot. PION

Hotel Puro Stare Miasto w Krakowie, fot. PION

Nowy ranking Michelin skupia się na wskazywaniu obiektów, które wyróżniają się nie tylko wysoką jakością usług, ale również lokalizacją, architekturą, wystrojem wnętrz i atmosferą. W Polsce jurorzy docenili hotele w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu oraz Dorotowie na Warmii. Wśród nich znajdują się takie perły jak Mercure Fabryczna, Sheraton Grand, Intercontinental, Puro Łódź Centrum, Galery 69 czy Warszauer Hotel. To dla tych obiektów możliwość stać się nie tylko miejscem noclegu, ale prawdziwym doświadczeniem dla wymagających podróżnych. Nowe "Klucze Michelin" mogą stać się równie pożądane jak "Gwiazdki Michelin", a ich przyznanie będzie potwierdzeniem najwyższej jakości i wyjątkowości.

Warszauer Hotel w Krakowie

Warszauer Hotel w Krakowie

Wszystkie nominowane obiekty z Polski można znaleźć na stronie organizatora: https://guide.michelin.com/en/hotels-stays/poland?arr=2023-12-14&dep=2023-12-15&nA=1&nC=0&nR=1

Źródło: https://guide.michelin.com/en/hotels

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!