Villa Ferreira: renowacja wnętrz portugalskiej willi

Villa Ferreira: renowacja wnętrz portugalskiej willi

W centrum malowniczego miasta Estoril w Portugalii, architektki z pracowni KEMA studio stworzyły niezwykły projekt renowacji XIX-wiecznej willi. Ta malownicza rezydencja przeszła metamorfozę, redefiniując przestrzeń parteru i pierwszego piętra, aby dostosować się do współczesnych potrzeb i zachować unikalny charakter tradycyjnego portugalskiego budownictwa. 

Rewolucja przestrzenna

Zmiany w przestrzeni były nieuniknione, gdy nowi właściciele zdecydowali się na renowację willi. Dysfunkcyjna organizacja pomieszczeń zmusiła projektantki do głębokich zmian. Celem było stworzenie otwartej, funkcjonalnej i dostępnej przestrzeni, jednocześnie minimalizując ingerencję w istniejącą strukturę budynku. Otwarcie dwóch nowych osi wizualnych na parterze i pierwszym piętrze, oraz wprowadzenie nowych schodów, stało się kluczowym elementem, umożliwiając płynną komunikację między kondygnacjami. 

Gra światłem

Projekt skupił się na wprowadzeniu naturalnego światła do każdego zakamarka domu. Innowacyjna klatka schodowa składa się z ciężkiej, drewnianej bazy i przezroczystej, podwieszonej części, umożliwiającej światłu dostęp do wcześniej ciemnego parteru. Na pierwszym piętrze specjalnie zaprojektowana półprzezroczysta biblioteczka przyniosła światło do korytarza, dodając zarazem unikalny element dekoracyjny.

Harmonia stylów

Wnętrza willi Vila Ferreira utrzymane są w jasnych, odbijających światło kolorach, podkreślając zarówno tradycyjny charakter, jak i nowoczesną interpretację. Unikalne elementy, takie jak wyspa kuchenna z granitem i betonową ścianą kominka, nadają przestrzeni indywidualności. Wykorzystanie tradycyjnego portugalskiego kamienia w łazienkach dodaje elegancji, podkreślając jednocześnie nowoczesność projektu.

Villa Ferreira – metryczka projektu wnętrza

Projekt: KEMA studio
Lokalizacja: Rua Guiomar Torrezão, Estoril, Portugalia
Realizacja: 2022
Powierzchnia: 310 m2
Zdjęcia: Eliza Borkowska - KEMA studio
Źródło: www.kema.pt

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!