Powojenny dom na warszawskiej Pradze i klasyki współczesnego dizajnu

Powojenny dom na warszawskiej Pradze i klasyki współczesnego dizajnu

W sercu warszawskiej Pragi, w jednym z powojennych domów, architektka Joanna Krawczyk stworzyła jedno z najbardziej kultowych wnętrz tego roku. Założycielka pracowni True.interiors zaproponowała rozwiązania, które wprowadzają elegancję i szlachetność. 

Rewitalizacja z szacunkiem do przeszłości 

Ten pochodzący z powojennych lat dom przeszedł kompletną metamorfozę. Architektka Joanna Krawczyk podjęła się zadania odświeżenia wnętrza, zachowując przy tym jego wielopokoleniowy charakter. Skupiła się na potrzebach młodej, twórczej pary właścicieli. Przebudowa wnętrza obejmowała połączenie kuchni, jadalni i salonu w jedną strefę dzienną, tworząc idealne miejsce do towarzyskich spotkań. Ciekawym elementem pozostawionym w domu jest stary kamienny portal kominkowy, który teraz współgra z nowoczesnym kinkietem Toma Dixona, tworząc unikalną mieszankę stylów.

Nowoczesność zanurzona w klasyce 

Wnętrze zdobią naturalne materiały, jak drewno i kamień, a mosiężne elementy, takie jak baterie łazienkowe, z czasem nabierają szlachetnej patyny. Podłogi z mikrocementu stanowią doskonałe tło dla kolorowych mebli i skórzanej sofy. Architektka umiejętnie połączyła meble od polskich projektantów z klasykami dizajnu, tworząc wnętrze, które oddaje charakter domowników. Kreatywne rozwiązania, takie jak lustrzana ściana w jadalni czy zaokrąglone kształty mebli, a nawet ścian, sprawiają, że dom jest jednocześnie elegancki i przytulny, podkreślając zamiłowanie właścicieli do organicznych form.

Dom na warszawskiej Pradze – metryczka projektu wnętrza 

Projekt: True.interiors, Joanna Krawczyk
Lokalizacja: Kępa Gocławska, Warszawa 
Realizacja: 2023
Zdjęcia: ONI Studio 
Źródło: trueinteriors.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!