Not a hotel anywhere: mieszkanie w przyczepie

Not a hotel anywhere: mieszkanie w przyczepie

NOT A HOTEL ANYWHERE to innowacyjny projekt łączący mobilność z komfortem życia. Powstał w Miyazaki w Japoni. Bazując na klasycznych przyczepach, tworzy nową formę mieszkania, w której każda przyczepa pełni jedną funkcję - od sypialni po kuchnię. Sprawdźmy, jak ten unikatowy pomysł rewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy o domu i podróżach. Autorami projektu są architekci z japońskiego studio DDAA.

Innowacyjna koncepcja mieszkania?

NOT A HOTEL ANYWHERE to odpowiedź na zapotrzebowanie na bardziej mobilny sposób życia. Pięć specjalnie zaprojektowanych przyczep oferuje różnorodne funkcje: sypialnię, kuchnię, łazienkę, pokój do nauki oraz bar typu sunakku. Każda z nich została wyposażona tak, aby maksymalizować komfort i funkcjonalność, oferując jednocześnie luksusowe doświadczenie mieszkalne. Sama koncepcja podziału funkcji na oddzielne przestrzenie nie jest jednak innowacją. Taki sposób organizacji życia stosowali w swoich wioskach między innymi Maorysi. 

Przestrzeń i mobilność

Kluczowym elementem projektu jest mobilność i możliwość korzystania z przyczep w różnych lokalizacjach. Dwie większe przyczepy oraz trzy mniejsze zapewniają nie tylko funkcjonalność, ale i komfort. Łączenie przyczep tworzy przestronne, otwarte przestrzenie życiowe, które można dostosować do otoczenia i warunków pogodowych. Projekt zapewnia użytkownikom możliwość ciągłego odkrywania nowych krajobrazów i doświadczeń.

Zrównoważony design

Projekt wyróżnia się nie tylko mobilnością, ale i unikatowym podejściem do designu. Wykorzystanie transparentnych i siatkowych materiałów oraz minimalne modyfikacje zewnętrzne umożliwia niezakłócony widok z okien. Bar typu sunakku, zaczerpnięty z japońskiej kultury, dodaje niepowtarzalnego charakteru, oferując przestrzeń do interakcji i rozrywki. Projekt łączy w sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne z tradycyjnym stylem, tworząc wyjątkową przestrzeń życiową. Całość jest dostępna na wynajem na stronie inwestora Not a hotel. 

NOT A HOTEL ANYWHERE – metryczka projektu

Projekt: DDAA
Lokalizacja: Miyazaki, Japonia
Zespół projektowy: Daisuke Motogi, Yurika Mantoku
Powierzchnia: 74 m2
Realizacja: 2023
Inwestor: NOT A HOTEL
Zdjęcia: NewColor inc.Kenta Hasegawa
Współpraca: Hiroshi Takizawa, SOUP DESIGN Architecture, onder de linde
Źródło: dskmtg.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!