Salon fryzjerski Łukasza Mazolewskiego w nowej odsłonie

Salon fryzjerski Łukasza Mazolewskiego w nowej odsłonie

Po 15 latach działalności, znany TEN Salon Łukasza Mazolewskiego przeniósł się do serca Warszawy. Odkrywamy fascynujące wnętrze zaprojektowane przez Julię Bimer, gdzie filozofia "mniej znaczy więcej" i docenianie przeszłości tworzą wyjątkową przestrzeń.

Odkrywanie nowej lokalizacji

TEN Salon Łukasza Mazolewskiego, po latach prosperowania, zmienił swoją lokalizację na warszawskie Śródmieście. Przechodząc ul. Poznańską, zamiast tradycyjnej witryny, zauważamy szybę w drzwiach z wyróżniającą się ścianą białych kafelków z metalowym prysznicem. To wejście do jednego z najbardziej stylowych salonów fryzjerskich w mieście, które wcześniej mieściło Kosmos – miejsce łączące klub i pizzerię. Łukasz Mazolewski, właściciel salonu, zachwycony industrialnym charakterem przestrzeni, postanowił zachować jej surowy styl.

Wizja i projekt

Julia Bimer, architektka, stanęła przed wyzwaniem stworzenia wnętrza, które łączyłoby autentyczność z nowoczesnością. Punktem wyjścia było opakowanie produktu do włosów marki Łukasza, charakteryzujące się minimalistycznym designem. Projekt obejmował nie tylko zastosowanie industrialnych elementów, takich jak metalowe okna czy betonowa podłoga, ale również włączenie subtelnych, nowych detali, które dodały przestrzeni funkcjonalności i lekkości.

Połączenie starego z nowym

Wnętrze salonu jest świadectwem sztuki łączenia starego z nowym. Od zachowanych warstw farby na ścianach, po metalowe kinkiety i chromowane fotele fryzjerskie marki, każdy element wnętrza opowiada swoją historię. W przestrzeni dominuje surowość i konceptualność, zrównoważona jednak ciepłem beżowych ścian, chropowatymi powierzchniami i zapachem świec oraz kawy. Wnętrze to również galeria sztuki – z obrazem Michała Slezkina „Gorgona. Caravaggio cover. Pop & Cover” oraz rzeźbą Marka Bimera jako głównymi punktami artystycznymi.

TEN Salon – metryczka projektu wnętrza 

Projekt: Julia Bimer
Lokalizacja: ul. Poznańska 24, Warszawa 
Realizacja: 2023
Zdjęcia: ONI Stories
Źródło: juliabimer.com 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!