Gięte stołki

Gięte stołki

Od kiedy pojawiła się technologia umożliwiająca produkcję mebli z giętej sklejki, materiał ten jest jednym z ulubionych tworzyw, po jakie sięgają projektanci i mimo upływu czasu wciąż inspiruje kolejne pokolenia designerów.

Emili Padrós i Ana Mir z barcelońskiego Emiliana Design Studio wykorzystały giętą sklejkę, projektując kolekcję mebli Naoshima. Niewątpliwie jej najciekawszym elementem jest taboret o przyciągającej wzrok, wyrafinowanej formie siedziska.

Stołki dostępne są w trzech różnych wysokościach, a ich konstrukcja jest analogiczna: na czterech nogach umieszczone jest siedzisko wykonane z czterech identycznych, asymetrycznych modułów z giętej sklejki. Sposób ich połączenia sprawia, że siedzisko wydaje się delikatnie skręcone, a miękka linia i puste narożniki nadają mu lekki i dynamiczny charakter.

Blaty stołów z kolekcji Naoshima wyglądją, jakby były zestawione z dwóch części, które obejmują centralną nogę. W zależności od rozmiaru stołu, nogi te zrobione są z lakierowanego metalu lub litego drewna. Stoły mają wysokość 70 lub 110 cm. Pod blatem każdego z nich umieszczone jest wieszak na torbę lub kurtkę.

Fot. Syncro

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!