Kolorowa przestrzeń coworkingowa: CoWork Aleja Bielany

Kolorowa przestrzeń coworkingowa: CoWork Aleja Bielany

Na Dolnym Śląsku od jakiegoś czasu funkcjonuje nowa przestrzeń coworkingowa, CoWork Aleja Bielany, oferująca komfortowe warunki do pracy zdalnej, spotkań biznesowych i nauki. Zlokalizowana w centrum handlowym na Bielanach Wrocławskich, przestrzeń ta jest odpowiedzią na zmieniające się trendy w pracy biurowej, spowodowane pandemią. Kolorowe wnętrza zaprojektowane przez pracownię Mode:lina są jednymi z najciekawiej opracowanych przestrzeni coworkingowych w Polsce.

Nowe realia pracy

W obliczu pandemii i rosnącej popularności pracy hybrydowej oraz zdalnej, właściciele centrum handlowego na Bielanach Wrocławskich podjęli decyzję o rozbudowie istniejącej przestrzeni coworkingowej. Projekt nowego miejsca, przygotowany przez znaną pracownię Mode:lina, wyróżnia się kompaktowymi wymiarami (niecałe 300 m2) oraz nietypową lokalizacją w centrum handlowym. Mode:lina, specjalizująca się w projektach biurowych, stworzyła koncept „work near home”, który ma być alternatywą dla pracy w domu lub długich dojazdów do centrum miasta. Przestrzeń CoWork Aleja Bielany jest odpowiedzią na potrzeby zarówno startupów, freelancerów, jak i osób poszukujących alternatywy dla home office.

Komfortowe wnętrza

Przy projektowaniu CoWork Aleja Bielany, główny nacisk położono na komfort użytkowników i ergonomię. Przestrzeń zawiera 16 indywidualnych biurek, 4 salki konferencyjne, strefę wspólną do pracy oraz strefę relaksu z aneksem kuchennym. Dodatkowo, dla zapewnienia komfortu akustycznego, utworzono 5 wygłuszonych i klimatyzowanych budek telefonicznych. Koncept, łączący nowoczesny design z elementami skandynawskimi, zapewnia intuicyjny układ pomieszczeń, odpowiednie oświetlenie i regulowane fotele, co przekłada się na wysoki komfort pracy. Architektka Kinga Kin podkreśla, że celem projektu było stworzenie równowagi między pracą a życiem prywatnym, co czyni CoWork Aleja Bielany atrakcyjną alternatywą dla osób unikających długich dojazdów czy izolacji spowodowanej pracą z domu.

Kolorowe wnętrza

Jednym z kluczowych elementów, który wyróżnia CoWork Aleja Bielany, jest starannie przemyślana kolorystyka wnętrz. Pracownia Mode:lina zastosowała paletę barw, która sprzyja zarówno skupieniu, jak i kreatywności. Akcenty w postaci żywszych barw dodają energii i pomagają w odświeżeniu umysłu podczas długich godzin pracy. Więcej na temat kolorów we wnętrzach można przeczytać w naszym wywiadzie z Janem Sikorą. 

CoWork Aleja Bielany – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Mode:lina
Lokalizacja: Aleja Bielany, Wrocław
Inwestor: INGKA Group
Zespół projektowy: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
Zdjęcia: Patryk Lewiński
Realizacja: 2022
Źródło: modelina-architekci.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!