Circula: rewolucja w projektowaniu społecznym autorstwa Tomka Rygalika

Circula: rewolucja w projektowaniu społecznym autorstwa Tomka Rygalika

Projekt "Circula" autorstwa znanego polskiego projektanta Tomka Rygalika to nie tylko mebel, ale manifest społeczny i estetyczny. Łącząc design z etyką i zrównoważonym rozwojem, Circula zmienia postrzeganie przestrzeni publicznych i interakcji społecznych.

Założenia projektu Circula

Circula, zaprojektowana jako ławka, ma nie tylko funkcję praktyczną, ale i symboliczną. Została stworzona, aby wspierać dialog i bezpośrednie interakcje społeczne. Pomysłodawca, Tomek Rygalik, podkreśla znaczenie kontaktu międzyludzkiego w kontekście obecnych wyzwań społecznych. Projekt pierwotnie miał zachęcać do interakcji społecznych wśród dzieci w szkołach, jednak jego zakres rozszerzył się na całą społeczność, stając się wyrazem odpowiedzialności, etyki i zrównoważenia w designie.

Projektowanie z myślą o przyszłości

Circula wyróżnia się nie tylko kształtem, ale również materiałami. Wykorzystując drewno z certyfikowanych źródeł, zrecyklowany plastik i stal fosforanową, projekt wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju. Rygalik w swojej pracy kładzie nacisk na świadome korzystanie z zasobów Ziemi, co znajduje odzwierciedlenie w wyborze materiałów dla Circula. Wersja z recyklingowanego plastiku, opracowana we współpracy z Boomplastic, ukazuje piękno materiału odpadowego, zachowując częściową przejrzystość i eksponując kolorowe fragmenty.

Circula w przestrzeni publicznej i sztuce

Circula nie tylko zdobi przestrzeń publiczną, ale również staje się częścią szerszego dialogu artystycznego. Projekt został zaprezentowany na wystawie WE ARE NATURE w ramach projektu „Ro Guiltlessplastic 2020”, zorganizowanego przez Rossanę Orlandi w Narodowym Muzeum Nauki i Technologii Leonardo da Vinci w Mediolanie. Rygalik, współpracując także z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku, rozwija projekt ECO Solidarity, łącząc profesjonalistów i firmy w celu promowania strategii odbudowy relacji społecznych i debat poprzez innowacyjny design i sztukę współczesną. Circula staje się nie tylko meblem, ale platformą dla nowych form ekspresji społecznej i artystycznej. 

Circula – metryczka projektu

Projekt: Tomek Rygalik
Realizacja: 2020
Współpraca: Boomplastic, ECO Solidarity
Materiały: drewno sosnowe, zrecyklingowany plastik, stal fosforanowa
Wymiary: 
1. Circula Drewno:
Średnica: 190 cm
Wysokość: 39 cm
2. Circula Zrecyklingowany Plastik:
Średnica: 190 cm
Wysokość: 40 cm
3. Circula Metal Mały:
Średnica: 216 cm
Wysokość: 38 cm 
4. Circula Metal Średni:
Średnica: 300 cm
Wysokość: 38 cm
5. Circula Metal Bardzo Duży:
Średnica: 580 cm
Wysokość: 38 cm
Źródło: www.studiorygalik.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!