Elegancja i luksus z widokiem na Warszawę: unikalny apartament na Powiślu

Elegancja i luksus z widokiem na Warszawę: unikalny apartament na Powiślu

W sercu Warszawy, na Powiślu, powstał apartament, który łączy w sobie nowoczesność, luksus i funkcjonalność. Zaprojektowany przez Magdalenę Ignaczak i Jacka Kunca z JM Studio Architektonicznego, apartament ten przyciąga wzrok nie tylko swoim imponującym widokiem, ale także wyrafinowanym designem i przemyślanymi rozwiązaniami architektonicznymi we wnętrzu. 

Elegancja i funkcjonalność w sercu stolicy

Lokalizacja apartamentu na ostatnim piętrze zapewnia niezapomniany widok na drzewa skarpy wiślanej oraz na Pałac Kultury, przywołując skojarzenia z Nowojorskim Central Parkiem i Big Benem. Jest to przestrzeń, która została stworzona z myślą o biznesmenie, który po latach pobytów w hotelach, poszukiwał własnego, luksusowego azylu w Warszawie. Projekt ten, realizowany z wielką starannością, przekształcił pierwotnie 80-metrowe mieszkanie, podzielone na wiele małych pokoi, w otwartą, przestronną przestrzeń. Przebudowa ta obejmowała wyburzenie ścian działowych, demontaż obniżonych sufitów i reorganizację instalacji, w tym klimatyzacyjnej. Efektem tych zmian jest znaczne powiększenie salonu do 40 m² i otwarcie na imponujący widok, który wcześniej był zasłonięty. Celem projektu było stworzenie wnętrza, które mimo swej elegancji i luksusu, zachowa swobodny i lekko nonszalancki charakter, co wymagało intensywnej pracy zarówno projektowej, jak i wykonawczej.

Unikalna estetyka i design

Design tego apartamentu odzwierciedla połączenie ponadczasowej elegancji z nowoczesnymi rozwiązaniami. Stonowana kolorystyka dominuje w przestrzeni, z delikatnymi szarościami, bielą ścian i akcentami w kolorze antracytu, które tworzą wyważoną i harmonijną całość. Wnętrze wzbogacają wyjątkowe elementy etno i eko, takie jak indonezyjski stół z tekowego korzenia czy kanapa z hiacynta wodnego, które dodają charakteru i unikalności. Projektanci zadbali również o detale, włączając do wnętrza starannie dobrane obrazy i elementy wyposażenia, takie jak metalowe lampy czy graficzne krzesła. Całość została zaprojektowana tak, aby wyglądała, jakby powstawała przez lata, co dodaje jej wyjątkowej głębi i sprawia, że apartament staje się nie tylko miejscem do mieszkania, ale również przestrzenią artystyczną i reprezentacyjną.

Apartament na Powiślu  – metryczka projektu wnętrza

Projekt: JM STUDIO ARCHITEKTONICZNE Magdalena Ignaczak, Jacek Kunca  
Lokalizacja: Warszawa
Stylizacja: Magdalena Ignaczak
Zdjęcia: archiwum JM STUDIO ARCHITEKTONICZNE
Źródło: jmsa.pl 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!