Tan90° Bar – Artystyczne wnętrze według AD ARCHITECTURE

Tan90° Bar – Artystyczne wnętrze według AD ARCHITECTURE

W sercu Shenzhen, w parku OCT-Loft Creative Cultural Park, powstał Tan90° Bar – projekt sygnowany przez AD ARCHITECTURE. To przestrzeń, która z powodzeniem łączy artystyczną aurę z komercyjną funkcjonalnością, stając się świadkiem odważnych projektowych eksperymentów. 

Artyzm i komercja w sercu Shenzhen

AD ARCHITECTURE przy projektowaniu Tan90° Bar w parku kreatywnym OCT-Loft, postawiło na stworzenie przestrzeni, która harmonijnie wpisuje się w otaczającą ją artystyczną aurę. Miejsce to, otoczone odnowionymi fabrykami, bujną zielenią i historycznymi drzewami, stało się inspiracją dla projektantów, którzy z pasją myśleli o tym, jak zrobić wrażenie na gościach i wpłynąć na komercyjny sukces baru. Świeże podejście do projektu miało za zadanie wywołać nowe napięcie na artystycznej scenie Shenzhen i przyciągnąć uwagę odwiedzających innowacyjnym, "radykalnym" podejściem do designu. 

Dynamiczna przestrzeń 

Tan90° Bar został zaprojektowany tak, aby przestrzeń była wewnętrznie wolna i umożliwiała różne scenariusze użytkowania. Mobliność i dynamika miejsca sprzyjają interakcji z ludźmi, tworząc aktywne i dynamiczne sceny. Forma baru Tan90° pozwala na różnorodne interpretacje: od jaskini, poprzez kapsułę kosmiczną, aż po neuron. To elastyczność, która umożliwia barowi płynne przejście z relaksującej kawiarni w ciągu dnia w ekscytujący whiskey bar nocą

Niezdefiniowana przestrzeń 

Podstawą projektu Tan90° Bar jest koncepcja kreowania "niezdefiniowanej przestrzeni", która w interpretacji AD ARCHITECTURE stanowi rodzaj poszukiwania nowych możliwości w ramach danej wolności projektowej. Taka przestrzeń, elastyczna i otwarta na zmiany, ma na celu wprowadzenie świeżego impetu do biznesu, tworząc niezwykłą atmosferę, nazywaną przez projektantów "nieznanym skryptem". Projekt ten odzwierciedla świadome połączenie funkcjonalności biznesowej z unikalną estetyką. Pomimo wewnętrznej pewności i doświadczenia, zespół projektowy był świadomy potencjalnego ryzyka związanego z eksploracją nowych obszarów projektowych, co zaowocowało strategią łączącą złożone elementy wizualne i nadającą przestrzeni niemal surrealistyczny charakter w rzeczywistym świecie.

Tan90° Bar – metryczka projektu wnętrza

Projekt: AD ARCHITECTURE
Lokalizacja: OCT-Loft Creative Cultural Park, Shenzhen, Guangdong, Chiny
Główny projektant: Xie Peihe
Powierzchnia: 200 m2
Realizacja: 2023
Zdjęcia: Ouyang Yun
Źródło: arch-ad.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!