Butikowe biuro w centrum na wynajem

Butikowe biuro w centrum na wynajem

W stylowej kamienicy położonej przy warszawskim Nowym Świecie mieści się 182-metrowa przestrzeń biura dedykowanego dla kancelarii prawnej, notarialnej lub niewielkiej firmy szukającej prestiżowej siedziby. Zadaniem projektu przygotowanego przez pracownię Boris Kudlicka with Partners było wykorzystanie potencjału tej przestrzeni przy zachowaniu pełnej elastyczności jej dostosowania do potrzeb przyszłego najemcy.

Aranżącja biura w starej kamienicy

Przy ul. Ordynackiej w Warszawie mieści się biuro, które w latach 50. mieściło Stołeczne Przedsiębiorstwa Handlu Opałem i Materiałami Budowlanymi. Dziś, w zupełnie nowej odsłonie, znajdziemy tam odrestaurowaną przez pracownię Boris Kudlicka with Partners przestrzeń biurową na wynajem.Obiekt składa się z czterech pomieszczeń do pracy o różnym metrażu, poczekalni - tzw. lounge area z możliwością wyodrębnienia strefy recepcyjnej, toalety, strefy socjalnej wraz z kuchnią oraz strefy technicznej (serwerowni).

Biuro na wynajem w starej kamienicy

Architekci zaproponowali zmianę układu funkcjonalnego pomieszczeń, z inną stroną wejścia do strefy socjalnej i kuchni, tym samym tworząc wyodrębnioną strefę lounge. Użyto neutralnych kolorów, skupiając się głównie na detalu.  Meble celowo nie zostały dobrane, projektanci pozostawiali decyzje w tej sprawie przyszłemu najemcy. Projektantom zależało bowiem na maksymalnej elastyczności funkcjonalnej przestrzeni, umożliwiającej jej dostosowanie do potrzeb niezdefiniowanego, anonimowego najemcy.

Detal pomieszczenia w zabytkowej kamienicy

Architektom udało się przywrócić dawny blask i charakter obiektu, przekształcając go jednocześnie w nowoczesne, butikowe biuro. Znajduje ono obecnie coraz więcej zwolenników, głównie dzięki klimatowi, jaki daje praca w wyjątkowym miejscu i bliskość wielkomiejskich atrakcji.

Projekt: Boris Kudlicka with Partners

Realizacja: 2023

Fot: Sebastian Rzepka

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!