Smart home, czyli dom bezpieczny nie tylko w wakacje

Smart home, czyli dom bezpieczny nie tylko w wakacje

Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania to kwestia, o której powinniśmy pamiętać przez cały rok - nie tylko podczas wakacji. Rozwiązania typu smart home dają większą ochronę, jednak należy również zadbać o inne aspekty, takie jak zakup dobrze dobranej polisy ubezpieczeniowej. Jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie?

Co warto wiedzieć przed zakupem mieszkania

Rozwiązania techniczne dla bezpiecznego domu

Coraz szerszy zakres rozwiązań typu smart home pozwala w jeszcze lepszy sposób zadbać o bezpieczeństwo domowników. Należy jednak pamiętać o podstawowej kwestii, jaką jest wymiana starych instalacji. Dotyczy to zwłaszcza wieloletnich domów oraz mieszkań z rynku wtórnego, których stan techniczny nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Skutki zalania czy spięcia mogą być bardzo dotkliwe, i to nie tylko w wymiarze finansowym. Rozważając, które rozwiązania smart home wykorzystać w swoim mieszkaniu, warto skupić się przede wszystkim na tych, które dają nam odpowiednią ochronę. Ważnymi elementami są czujniki dymu czy czadu oraz otwierania okien i drzwi. Za pomocą tych drugich można niezwłocznie uzyskać informację o włamaniu. Ciekawym rozwiązaniem jest też opcja wyłączenia zasilenia, która uruchamia się na przykład w momencie zalania. Przypomnijmy też o możliwości ustawienia w domu odpowiedniej temperatury (jest to pomocne zwłaszcza w przypadku, gdy wyjeżdżamy na dłużej i chcemy uchronić się przed wilgocią czy zaoszczędzić na ogrzewaniu) lub sprawdzeniu, czy wychodząc z domu, zamknęliśmy drzwi.

Rozwiązania techniczne dla bezpiecznego domu

Ubezpieczenie dla domu - dlaczego warto je zakupić?

Nowoczesna technologia znacząco ułatwia nam życie, jednocześnie pozwalając lepiej zadbać o nasze bezpieczeństwo. Niemniej jednak nie możemy polegać na niej całkowicie, gdyż stoją za nią wyłącznie urządzenia, które w każdym momencie mogą ulec awarii. Niestety, nawet najlepiej zabezpieczony dom może paść ofiarą włamywaczy, zostać zalany bądź może wybuchnąć w nim pożar. Dlatego też warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie, jakim jest dobrze dobrana polisa. Ubezpieczenie mieszkania zakupić można poprzez stronę internetową Warta.pl - w trosce o siebie i swoich bliskich powinniśmy wybrać szeroką ochronę na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych. Polisa mieszkaniowa zapewnia wypłatę odszkodowania, co daje poczucie bezpieczeństwa finansowego. Sama w sobie nie zapobiega co prawda wspomnianym zdarzeniom losowym, ale pomaga niwelować ich przykre skutki.

Etapy budowy domu

Dodatkowe zabezpieczenia - które wybrać?

Bezpieczne mieszkanie to takie, którego wejście główne i okna trudno sforsować. Dlatego też warto wymienić drzwi na antywłamaniowe, podobnie jak okna. Pamiętajmy w szczególności o oknach balkonowych, przez które stosunkowo łatwo dostać się do mieszkania, zwłaszcza jeśli mieszkamy na parterze bądź na pierwszym piętrze. Osoby, które dysponują sporej wielkości działką, powinny zaopatrzyć się w czujniki ruchy lub system monitorujący. Znacznie łatwiej będzie wychwycić potencjalnego złodzieja.

Ciekawym rozwiązaniem są również dodatkowe funkcje systemów, które w razie wykrycia zagrożenia, automatycznie włączają nie tylko alarm, lecz również dźwięki imitujące na przykład szczekanie psa. Jeśli złodziej nie przestraszy się alarmu, to najprawdopodobniej ucieknie przed groźnym zwierzęciem. W domach i mieszkaniach warto zamontować rolety antywłamaniowe, które pozwolą zabezpieczyć się nie tylko przed światłem, lecz przede wszystkim przez potencjalnym włamywaczem. Tego rodzaju rozwiązania to podstawowe, nad którymi warto pomyśleć, skupiając się na zabezpieczeniu domu.

Jak ubezpieczyć dom ?

Jak zabezpieczyć sprzęty domowe i pozostałe mienie?

Sforsowanie różnego rodzaju zabezpieczeń jest dla potencjalnego złodzieja trudne, jednak nie zawsze niemożliwe. Ponadto wciąż istnieje ryzyko zalania nieruchomości czy wystąpienia innych zdarzeń losowych, które mają wpływ na wartość jej oraz rzeczy się w niej znajdujących. Ubezpieczenie mieszkania chroni mury oraz elementy stałe, natomiast nie daje ochrony rzeczom ruchomym. Warto więc rozważyć zakup dodatkowej polisy na Warta.pl, na przykład ubezpieczenia telefonu.

Cenna elektronika pozwala nam nie tylko pozostawać w kontakcie ze światem, lecz często stanowi także narzędzie pracy. Sprzęty nie zawsze zabieramy ze sobą, na przykład wychodząc z domu na noc czy wyjeżdżając na wakacje, dlatego powinniśmy odpowiednio je zabezpieczyć. Kupując polisę podstawową, zapytajmy o możliwość jej rozszerzenia. Wbrew pozorom na tego rodzaju rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób, gdyż naprawa uszkodzonego sprzętu zwykle jest bardzo kosztowna, natomiast zakup nowego często pozostaje poza ich zasięgiem finansowym.

Artykuł sponsorowany.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!