Zwycięzcy konkursu firmy Cerames „Kolory, które budzą wnętrza”

Zwycięzcy konkursu firmy Cerames „Kolory, które budzą wnętrza”

27 listopada 2023 roku zakończył się proces oceniania prac w ramach inauguracyjnej edycji konkursu „Kolory, które budzą wnętrza”, zainicjowanego przez Cerames – firmę z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w dostarczaniu polskim klientom wyjątkowych elementów dekoracji wnętrz z różnych zakątków globu. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić sześć niezwykle kreatywnych projektów, w których wykorzystano produkty Cerames. 

Zadanie postawione przed uczestnikami było wyjątkowe: stworzenie projektu wnętrza z wykorzystaniem elementów z asortymentu Cerames, które miało za zadanie przemienić przestrzeń w coś pełnego życia, zaskakującego i przyjaznego dla użytkowników, bez względu na to, czy jest to przestrzeń prywatna, czy publiczna. Konkurs oferował pulę nagród o wartości 25 tysięcy złotych, które miały być rozdzielone w formie bonów na produkty marki Cerames. 

Jury złożone z renomowanych designerów wnętrz, przedstawicieli Cerames oraz redaktorów Grupy Sztuka Architektury – organizatora konkursu działającego na zlecenie Cerames – miało niełatwe zadanie wyboru zwycięzców. Do konkursu, ogłoszonego 15 maja 2023 roku, zgłoszono 22 projekty, spośród których wyselekcjonowano sześciu laureatów. Komisja podjęła jednomyślną decyzję o modyfikacji pierwotnego podziału nagród – rezygnując z przyznania głównej nagrody na rzecz dwóch nagród drugiego stopnia, dwóch trzeciego oraz dwóch wyróżnień. 

Skład komisji oceniającej reprezentowali:

1. Magdalena Federowicz-Boule — Tremend,

2. Anna Federowicz — Tremend,

3. Lech Moczulski — Mili Młodzi Ludzie,

4. Jan Sikora — Sikora Wnętrza,

5. Katarzyna Westrych-Pavy — 370studio,

6. Krzysztof Sołoducha — Grupa Sztuka Architektury,

7. Jan Toczyski — Cerames.

2. miejsce - dwie nagrody równorzędne konkursu Cerames

Jury przyznało dwa wyróżnienia rangi drugiej, każde o wartości 7 tysięcy złotych. Wśród laureatów znalazły się projekty autorstwa Anity Matusiak oraz Iryny Savki.

Projekt Iryny Savki to koncepcja aranżacji łazienki, gdzie dominują łagodne, spokojne odcienie, a kompozycję uzupełniają starannie dobrane elementy wyposażenia. Delikatna paleta barw, zestawiona z wyrazistymi, kontrastującymi elementami z oferty Cerames - płytkami Rybia Łuska oraz umywalką Hamza - nadały temu projektowi barwności oraz zapewniły funkcjonalność w codziennym użytkowaniu. 

II nagroda: Iryna Savka

II nagroda: Iryna Savka

Kreacja Anity Matusiak wyróżnia się połączeniem nowoczesnych rozwiązań i ceramiki marki Cerames z meblami vintage oraz lokalnymi dekoracjami, takimi jak wzory z Bolesławca, nadając pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Komisja doceniła sposób, w jaki projekt promuje ponowne wykorzystanie (re:use) przedmiotów oraz jego techniczne aspekty projektowe. Elementem wyróżniającym w projekcie była umywalka Gece z oferty Cerames.

II nagroda: Anita Matusiak

II nagroda: Anita Matusiak

3. miejsce - dwie nagrody równorzędne konkursu Cerames

Nagrody trzeciego stopnia, każda o wartości 3 tysiące złotych, przypadły twórcom dwóch interesujących projektów – Agnieszce Kaczmarek oraz Oldze Martyniuk. 

Projekt autorstwa Agnieszki Kaczmarek wyróżnia się integracją orientalnych wzorów z hiszpańskimi akcentami. Paleta barw harmonijnie koresponduje z miedzianymi akcesoriami od Cerames, w tym z meksykańską lampą Bola, umywalką wykonaną z ręcznie kutej miedzi oraz dobranymi do kompletu płytkami Nawar i cementowymi płytkami Eric.

III nagroda: Agnieszka Kaczmarek

III nagroda: Agnieszka Kaczmarek

Olga Martyniuk zaproponowała projekt łazienki, który charakteryzuje się żywiołowością neonowych barw. Dynamizm kolorystyczny został złagodzony przez zastosowanie monochromatycznych elementów, takich jak czarno-biała meksykańska umywalka dostępna w kolekcji Cerames, co dodaje wnętrzu wyważonego spokoju.

III nagroda: Olga Martyniuk

III nagroda: Olga Martyniuk

Wyróżnienie - dwie nagrody równorzędne konkursu Cerames

Przyznano dwa honorowe wyróżnienia, każde o wartości 1,5 tysiąca złotych, za projekty wykonane przez Natalię Wojtasik i Weronikę Piechutek.

Projekt Natalii Wojtasik prezentuje łazienkę, w której uwagę przykuwa zestawienie wyrafinowanej klasyki neutralnych płytek ściennych z dynamicznymi akcentami, takimi jak żywe barwy zawieszonej lampy Sandia Verde, nablatowej umywalki Picaflor i wyrazistych płytek podłogowych. Współgra z nimi biophilic design, który wprowadza do wnętrza elementy przyrody, na przykład przez zieloną ścianę i roślinność umieszczoną na powierzchniach.

Wyróżnienie: Natalia Wojtasik

Wyróżnienie: Natalia Wojtasik

Weronika Piechutek przedstawiła zaś odważną koncepcję wnętrza restauracji, która wyróżnia się mocną indywidualnością, fascynującymi detalami oraz odważnymi zestawieniami kolorystyczno-materiałowymi. Mimo że układ funkcjonalny wymaga pewnych poprawek, projekt kusi bogactwem wizualnych elementów, które przyciągają uwagę.

Wyróżnienie: Weronika Piechutek

Wyróżnienie: Weronika Piechutek

Zobacz wyniki konkursu "Kolory, które budzą wnętrza"

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!