ROOKIE

ROOKIE

Celem organizowanego przez Galerię Miejską Arsenał w Poznaniu konkursu ROOKIE jest wyłonienie autorskiego projektu artbooka oraz popularyzacja i promocja wszelakich autorskich publikacji książkowych.

Artbook zestawia i integruje oglądanie i czytanie, to co wizualne z tym co tekstowe, łączy literaturę ze sztuką wizualną. Taka intermedialna forma książki pozwala na tworzenie relacji między sztuką a rzeczywistością i umożliwia ekspresję nowych estetycznych idei. W XXI wieku, w dobie zaawansowanych technologii informacyjnych, swobodnie ale i świadomie artbook wykorzystuje digitalne możliwości kształtowania formy jak i konstruowania tekstu, ze świeżością czerpiąc z tradycji literatury i sztuki.

ROOKIE to kilkumiesięczny projekt, składający się z konkursu na najciekawszą książkę autorską tzw. artbooka (marzec–czerwiec 2012) oraz festiwalu prezentującego i promującego szeroko rozumianą artystyczną kulturę czytelniczą (grudzień 2012).

„Rookie” jest terminem zapożyczonym z zawodowego sportu i oznacza osobę, która znajduje się na samym początku profesjonalnej kariery, która nie ma jeszcze doświadczenia i zazwyczaj wchodzi do gry z ławki rezerwowych. „Rookie” już nie jest amatorem, ale też nie w pełni ukształtowanym graczem. Jest zawodnikiem świadomym swojej wartości, którą musi udowodnić na boisku.

W przypadku imprezy książkowej „rookie” nabiera nowego znaczenia i pomaga opisać zarówno najmłodsze pokolenie niezależnych wydawców jak i samą imprezę, która w tak szerokim kształcie odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. Uczestnicy „Rookie” – artyści, kuratorzy, wydawcy, graficy są profesjonalistami w swoich zawodach, którzy wspólnymi siłami tworzą zupełnie nowe środowisko dla coraz popularniejszych artbooków. 

Projekty są przyjmowane do 10 czerwca 2012 r.

Więcej informacji i regulamin konkursu: www.r-o-o-k-i-e.com

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!