Mieszkanie z nutą vintage

Mieszkanie z nutą vintage

Niepowtarzalny charakter wnętrz zapewniły oryginalne elementy w stylu vintage, wprowadzone w aranżację opartą na kontraście czerni i bieli. 65 metrowe mieszkanie w Poznaniu z toruńskiej pracowni YONO Architecture.

Mieszkanie w stylu vintage

Wnętrze zaprojektowano dla 3 – osobowej rodziny. Prace projektowe architekci rozpoczęli od dość dużych zmian w układzie mieszkania, a konkretnie od usunięcia czterech z sześciu istniejących ścian. Powiększyli w ten sposób część dzienną (usunięto ściankę między kuchnią a pokojem dziennym), sypialnię oraz pokój dziecka (kosztem trzeciego, bardzo małego pokoju). Zmiany podyktowane były wyłącznie funkcjonalnością przestrzeni, która wedle życzenia inwestorów miała być bardziej otwarta.

Punktem wyjścia było połączenie nowoczesnego mieszkania z elementami w stylu vintage, natomiast bazę kolorystyczną miała stanowić biel oraz drewno, przełamane ciemnymi akcentami.

Mieszkanie w stylu vintage

Już od wejścia do mieszkania domowników wita otwarta, jasna część dzienna, w której znalazło się miejsce na aneks kuchenny, sofę oraz okrągły stół z jednej z polskich manufaktur. Przy stole znalazły się krzesła wyprodukowane w Danii w latach 60 – zostały one znalezione przez właścicieli w kameralnym antykwariacie w małej miejscowości, podczas jednej z podróży.

Mieszkanie ze stołem w stylu vintage

Aneks kuchenny wygrodzono od części wypoczynkowej za pomocą niskiej ścianki, która z jednej strony kryje dodatkową zabudowę kuchenną, natomiast z drugiej pełni funkcję ściany z miejscem na TV. Tuż za sofą umieszczono regał. Powstał on w wyniku nowego układu ścian – został umieszczony pod żelbetowym podciągiem. Bardzo ważną rolę pełni naturalne światło, które wpada do wnętrza niemalże przez cały dzień (okna skierowane są głównie na południe).

Aneks kuchenny mieszkanie vintage

Łazienka stanowi kontynuację kolorystyczną pozostałych pomieszczeń, przełamaną akcentem w postaci płytek z ornamentem. Sypialnia to królestwo relaksu domowników - jedna ze ścian jest w całości przeszklona i wychodzi na balkon. Głównym elementem sypialni jest tutaj łóżko. To jeden z ulubionych mebli właścicieli, którzy zakochali się w wygodzie i przykuwającym wzrok designie łóżka z luźno uszytym pokrowcem, swobodnie opadającym na solidnej konstrukcji mebla. Znajdziemy tu również toaletkę oraz stylowe biurko z miejscem do pracy.

Projekt: YONO Architecture

Realizacja: 2022

Fot. Kroniki Studio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!