Przestrzeń eventowa na szczycie biurowca Skyliner

Przestrzeń eventowa na szczycie biurowca Skyliner

Dwa ostatnie piętra w biurowcu Skyliner na warszawskiej Woli zostały przeznaczone na zorganizowanie efektownej przestrzeni przeznaczonej do organizacji wydarzeń biznesowych. Za jej projekt odpowiadało wrocławskie biuro MIXD.

Look-up - przestrzeń eventowa w Warszawie

Skyliner to jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców klasy A+ w Warszawie. Posiada blisko 49.000 mkw. powierzchni biurowej i retailowej na 42 kondygnacjach. Dwa ostatnie piętra o powierzchni 830 metrów kwadratowych zostały przeznaczone na zaaranżowanie Look -up - efektownej powierzchni konferencyjno-eventowej, której operatorem została Villa Foksal – znana warszawska restauracja.   

Piętro 41. to nowoczesna przestrzeń konferencyjno-bankietowa, gotowa przyjąć do 100 osób. Powierzchnia ta daje możliwość elastycznego aranżowania przestrzeni i może funkcjonować jako jedno większe pomieszczenie lub zostać podzielona na dwie mniejsze sale, tworząc kameralne, w pełni autonomiczne powierzchnie. Piętro 42. natomiast to przestronny open space o loftowym charakterze i wysokości ponad 14,5 m, który na powierzchni 270 mkw. może pomieścić do 200 osób. Sprawdzi się jako przestrzeń do organizacji konferencji, bankietów lub zasiadanych kolacji, ale także sesji zdjęciowych czy prezentacji nowych produktów.

Cechą wyróżniającą Look Up jest także w pełni wyposażona, profesjonalna kuchnia, nad którą pieczę sprawuje jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce - Marcin Wojtczak, który zaproponuje potrawy dostosowane do charakteru wydarzenia.

Przestrzeń eventowa na szczycie biurowca Skyliner

Autorami projektu wnętrza są architekci z wrocławskiej pracowni MIXD. Głównym założeniem koncepcji aranżacyjnej była neutralność przestrzeni i nieoczywiste połączenia wykorzystanych w kreacji materiałów. Znajdziemy tu miedziane lustra, kinkiety z semitransparentnej żywicy, czeczotowy fornir, beton, frezowany MDF czy oksydowaną stal. Funkcjonalność przestrzeni dopełniają takie rozwiązania technologiczne jak ekrany multimedialne, projektory czy profesjonalne nagłośnienie.

Przestronne, wysokie wnętrza sal eventowych wymagały wprowadzenia odpowiednich rozwiązań akustycznych, by uniknąć efektu echa. Na 41. piętrze jest to „plisowany” sufit z płyty akustycznej, na 42. – panele akustyczne, którymi został pokryty wewnętrzny trzon budynku. Znakiem rozpoznawczym Look Up ma być motyw falującej wstęgi, który powtarza się w podwieszanej instalacji na 42. piętrze, na wykładzinie podłogowej czy na bufecie baru. Przestrzeń obu pięter została stworzona tak, by łatwo można było ją personalizować na potrzeby poszczególnych wydarzeń.

Jest to przestrzeń, która musi plastycznie dopasowywać się do potrzeb kolejnych eventów. Stąd połączenie neutralnych w wyrazie, stonowanych kolorystycznie, ale wysokiej jakości materiałów na ścianach, podłogach i sufitach, ze śmiałymi w formie elementami o bardziej trójwymiarowym charakterze: spektakularnym barem czy instalacją w kształcie wirującej w powietrzu wstęgi. Przestrzeń jest niemal pusta, za to gra detali, wzorów i faktur rozgrywa się na ścianach i pozostałych płaszczyznach. Materiały w geometrycznych połączeniach wyglądają niczym pokrojone gigantycznym ostrzem, a linie cięcia otwierają przestrzeń i pozwalają zajrzeć do wnętrza.

Projekt: MIXD

Realizacja: 2023

Skyliner przestrzeń eventowa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!