Wnętrze przytulnego domu o powierzchni 230 metrów kwadratowych zostało zmodernizowane w klimacie boho według projektu Studia Rysik. Królują tam drewno, rattan, plecione tapety, metale i kamienie. Wnętrze oddaje klimat Bali – ulubionego miejsca inwestorów.
Dom znajduje się na warszawskich Kabatach na jednym z willowych osiedli. W niedalekiej okolicy lasu Kabackiego. Obiekt otoczony jest zielenią i licznymi parkami, zamieszkuje go małżeństwo z dwiema córeczkami.
Głównym celem organizacji przestrzeni była integracja rodziny. Dlatego wnętrza zostały zaprojektowane bardzo przestrzennie i wyposażone w elementy, które to ułatwią, jak np. duże kanapy. W projekcie wykorzystano naturalne materiały w kolorach bieli, ciepłych beżów i kolorów ziemi. Wprowadzono także elementy pochodzenia roślinnego – pojawiły się na tapetach, obiciach kanap czy lampach.
Wejście do domu prowadzi przez hol z przeszkleniami, z niego wchodzi się do otwartego salonu z jadalnią. Salon z kamiennym kominkiem idealnie oddaje klimat Bali dzięki dużej części wypoczynkowej. Stół jadalniany na 12 osób był prośbą inwestorów, został oświetlony lampami wykonanymi z naturalnych raf. Zabudowa kuchenna wykonana na zamówienie z frontami z plecionek, została zachowana w stylistyce boho z retro sprzętem AGD. Klatka schodowa prowadząca na 1 piętro została wykończona tapetą specjalnie sprowadzaną do tego projektu. Projektantom zależało na wykończeniu ścian klatki schodowej naturalnym materiałem. Długo szukali ręcznie robionych tapet.
Centralnym punktem salonu jest kamienny kominek wokół którego może zasiąść cała rodzina. W salonie nie ma telewizora, rodzina chce spędzać czas jednie w swoim towarzystwie. Miękkie kanapy mają wypełnienie z pierza, zachęcające do wygodnego rozgoszczenia się na nich. Każdy ma tu swoje miejsce na czytanie książki czy odpoczynek.
Na piętrze znajdują się 2 pokoje, łazienka oraz duża sypialnia rodziców z garderobą i prywatną łazienką. Wszystkie pomieszczenia zachowane w stylistyce boho, na ścianach dominuje biel i dodatki z naturalnych materiałów.
Na drugim piętrze znajduje się pomieszczenie gospodarcze z pralnią, pokój gościnny oraz nazwany roboczo przez nas pokój relaksu połączony z gabinetem. Pomieszczenie jak sama nazwa wskazuje ma służyć odpoczynkowi po całym tygodniu pracy, dlatego jego głównym elementem jest prawie 3 metrowy narożnik pozwalający domownikom na wygodne oglądanie filmów wyświetlanych z rzutnika czy po prostu wspólne spędzanie czasu.
Podłoga w całym domu wykonana jest z drewnianych, stylizowanych desek, które nadają poszczególnym pomieszczeniom wyjątkowy klimat. Deski mają różną szerokość co jest dosyć innowacyjnym pomysłem. Przyszedł do nas z tym Inwestor. Był tak zachwycony efektem wizualnym rustykalnych desek o różnych szerokościach, że od początku nie dopuszczaliśmy innej opcji posadzki.
Centralnym punktem salonu jest kamienny kominek wokół którego może zasiąść cała rodzina. W salonie nie ma telewizora, rodzina chce spędzać czas jednie w swoim towarzystwie. Miękkie kanapy mają wypełnienie z pierza, zachęcające do wygodnego rozgoszczenia się na nich. Każdy ma tu swoje miejsce na czytanie książki czy odpoczynek.
Cały dół łączą łukowe przejścia. Aby to wykonać potrzebne były konsultacje z konstruktorem. Część futryn obłożona jest giętym drewnem.
Główna łazienka jest przeznaczona wyłącznie dla rodziców. Jej centralnym punktem jest wolnostojąca wanna z widokiem na przydomowy ogród. Całości dopełnia drewniany blat oraz sprowadzana na zamówienie z Indonezji drewniana umywalka. Przeszklony prysznic został wkomponowany w pomieszczenie na prośbę inwestora.
Ściany łazienki pokryto naturalnym trawertynem. Blaty i umywalka wykonane są z egzotycznego drewna. Posadzka z mikrocementu nadaje wnętrzu rys współczesności, żeby nie przesadzić z elementami boho.
Projekt: Studio Rysik
Realizacja: 2023
Sesja: Martyna Rudnicka
Stylizacja: Eliza Mrozińska
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Projekt mieszkania w Lublinie został stworzony przez pracownię architektoniczną 081...
czytajMieszkanie w Gdańsku w stylu Japandi. Maksymalnie eleganckie, praktycznie i...
czytajNiektórzy lubią biel i minimalizm, inni preferują wnętrza bardziej wyraziste....
czytajKto powiedział, że biel musi być nudna? Zdecydowanie nie musi,...
czytaj
Ilość komentarzy: 0