Wnętrze restauracji japońskiej w Kobyłce

Wnętrze restauracji japońskiej w Kobyłce

Niewielka przestrzeń została funkcjonalnie przemyślana przez właścicieli. Zadaniem architektów z Peka Studio było wzbogacenie wnętrza o elementy kultury Dalekiego Wschodu. Restauracja Asami Sushi w Kobyłce pod Warszawą.

Asami Sushi w Kobyłce

Lokal jest w Kobyłce jedyną restauracją japońską, która łączy bardzo wysokiej jakości jedzenie z autorskimi koktajlami. Na mapie lokalnej Kobyłki nie ma takiego drugiego miejsca. Właściciele lokalu dokładnie wiedzieli, jak funkcjonuje japońska restauracja dlatego, ulokowana w niewielkim wnętrzu o powierzchni 54,73 metra kwadratowego, ma dużą ilość masterskich stanowisk sushi oraz stolików przy których serwowane są koktajle.

Zadaniem architektów było dopełnienie doświadczenia kulinarnego spotkaniem z elementami kultury japońskiej zarówno w strefie otwartej, jak i w toalecie dla klientów.

Asami Sushi w Kobyłce

Styl japandi w restauracji sushi

Meble wykorzystane w części otwartej mają odcień jasnego drewna, co nawiązuje do nazwy restauracji – Asami Sushi (asami to po japońsku jasny odcień drewna). Bardzo japoński charakter ma także surowa, szara płytka na podłodze. Azjatycki minimalizm nadaje wnętrzu beton na suficie oraz czarne elementy aranżacji – ściany, lampy, pomalowane belki konstrukcyjne, okładzina sufitu. Do japońskich motywów nawiązują także doniczkowe rośliny nad barem.  

Te dyskretne elementy kultury japońskiej zostały uzupełnione o fototapety ze stylowymi grafikami.

Projekt: Peka Studio

Realizacja: 2023

Fot: Peka Studio       

Asami Sushi w Kobyłce

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!