Jak ocieplić wnętrze salonu? Podpowiadamy!

Jak ocieplić wnętrze salonu? Podpowiadamy!

Salon to miejsce, w którym wypoczywamy. Ze względu na pełnioną przez siebie funkcję, powinno być to pomieszczenie charakteryzujące się przytulnością, w którym czujemy się po prostu dobrze. Aby tak było można zrobić wiele rzeczy. W poniższym artykule znajdziecie kilka oryginalnych pomysłów, jak zadbać o wystrój salonu, aby przebywanie w nim było czystą przyjemnością!

Ciepłe wnętrze salonu

Ciepłe wnętrze salonu - zmień kolor ścian!

Jednym z najbardziej przytulnych kolorów wykorzystywanych w salonach jest pomarańczowy. Barwa ta kojarzy się z życiem oraz intensywnością, dlatego też warto rozważyć jej wybór, chcąc dodać swojemu salonowi ciepła. Jakie odcienie pomarańczowego sprawdzą się najlepiej? Najczęściej spotkać można się z terakotą cegłą lub rdzą. Trzeba także zauważyć, że pomarańcz świetnie komponuje się z szarością i brązem, co dodatkowo ociepla pomieszczenie.

 

Pomarańczowy to za mało? Postaw na czerwony! Ten kolor to symbol energii oraz namiętności. Jaka inna barwa mogłaby bardziej ożywić wnętrze? Co ciekawe, kolor ten bardzo wpływa na nasz mózg - w salonach z czerwonym kolorem ścian bardziej odczuwamy ciepło. Wśród popularnych czerwonych odcieni należy wymienić malinowy, bordowy i rubinowy. Nie można jednak użyć zbyt intensywnej czerwieni, aby nie poczuć się zbyt przytłoczonym.

Jakie wyposażenie salonu, aby czuć się w nim komfortowo?

Chcąc wprowadzić do salonu nieco ciepło, warto zwrócić uwagę na kilka elementów wyposażenia. Po pierwsze - okna. Duże i odsłonięte okno to największy zabójca przytulności. Aby dodać salonowi nieco intymności, warto postawić na firanki oraz zasłony. Sprawdzić mogą się również dobrze dobrane rolety. Aby wprowadzić do pomieszczenia dużo ciepła, warto postawić na oryginalne zasłony w nietypowych wzorach oraz krojach.

 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak ogromny wpływ na atmosferę w pomieszczeniu ma dywan. Salon stanie się o wiele bardziej przytulny w momencie, kiedy postawimy na miękki i puszysty model. Wpłynie to także na nasze doznania, ponieważ taki typ skutecznie ogrzeje nasze stopy. Żeby pomieszczenie nie było zbyt monotonne, warto, aby dywan posiadał jakiś ciekawy wzór lub posiadał żywe barwy. Odwiedź stronę https://www.sferis.pl/ i sprawdź, jakie dodatki mogą dodatkowo pomóc w ociepleniu salonu!

Dodatki w służbie ocieplenia salonu

Żywe kolory i kreatywne elementy wyposażenia salonu to jedno. Warto jednak zwrócić także uwagę na subtelne dodatki. Które z nich dobrze jest wykorzystać? Salon to miejsce relaksu, więc do stworzenia przytulnego klimatu, warto zakupić świece zapachowe. Obserwowanie palącej się świecy, siedząc wygodnie na kanapie, pozwala się zrelaksować. Do tego wszystkiego dochodzą walory zapachowe, które możemy dobrać według własnych upodobań.

 

Dekorując salon, można wykorzystać także wazoniki w różnych kształtach. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pasują właściwie do każdego wnętrza. Oprócz tego dodatkowy element zawsze sprawia, że wnętrze staje się ciekawsze i mniej oczywiste. Jaki typ wazonu warto wykorzystać? Bardzo dobrze sprawdzą się uniwersalne modele wykonane z metalu. Idealnie wpisują się one w nowoczesny styl wnętrza.

Artykuł partnera

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!