Nowe biura firmy ZnanyLekarz.pl

Nowe biura firmy ZnanyLekarz.pl

Po 10 latach architekt Andrzej Burawski stanął przed zadaniem przearanżowania zaprojektowanego wcześniej przez siebie biura firmy Znanylekarz.pl. W nowym opracowaniu pojawiło się mnóstwo zieleni oraz funkcji, które służą integracji różnorodnego zespołu częściowo pracującego zdalnie.

Aranżącja biura firmy Znanylekarz.pl

Inwestorowi zależało na działaniu typu 2 w 1: odświeżeniu zastanej przestrzeni i przystosowaniu jej do zupełnie nowych realiów i modelu pracy w biurze. Żeby zdefiniować na nowo parametry przestrzeni architekci przeprowadzili wiele rozmów z właścicielami i pracownikami portalu Znanylekarz.pl. Okazało się, że przez ostatnią dekadę firma bardzo się zmieniła. Zatrudniała zdecydowanie więcej osób o zróżnicowanym charakterze pracy, z których część wykonywała obowiązki z biura, część działała zdalnie lub hybrydowo.

Zadanie projektowe wykraczało więc dalece poza modernizację wnętrz i zaspokojenie różnorodnych potrzeb pracowników. Zespół potrzebował przestrzeni do budowania relacji oraz doświadczania poczucia wspólnoty.

Aranżącja biura firmy Znanylekarz.pl

Wnętrza, które budują zdrowy styl pracy

Zlokalizowana na warszawskiej Woli przestrzeń miała łączyć pracowników, skłaniać do interakcji, ale być też odpowiedzią na ich potrzeby zawodowe. Dlatego w ponad 1300-metrowym biurze znalazło się miejsce zarówno na kojący zmysły chill room, zachęcający do kreatywności pokój działań niestandardowych, jak i ciekawie urządzone sale konferencyjne, wyciszone budki do rozmów telefonicznych oraz spotkań online. Wnętrza są pełne kolorów, wesołe i eklektyczne. Odzwierciedlają współczesne trendy w projektowaniu biur polegające na "udomowieniu" miejsca do pracy. Nie mogło zabraknąć humorystycznych nawiązań do profilu prowadzonej przez firmę działalności. Wszyscy przyzwyczaili się już bowiem do widoku ludzkiego szkieletu w sombrero, fragmentu ambulansu umieszczonego w ścianie czy fototapety z układem kostnym człowieka.


Aranżącja biura firmy Znanylekarz.pl

Zieleń w biurze i boho

Oprócz elementów wystroju związanych ze zdrowiem, w biurze pojawiło się mnóstwo zieleni -  szczególnie w strefach, które nastawione są na odpoczynek i regenerację. W salach konferencyjnych i częściach wspólnych pojawiły się pomalowane na zielono ściany, tapety z motywem florystycznym i żywe rośliny. Biophilic design architekci wykorzystali szczególnie w chill roomie. Widokowi graficznych palm i bananowców przyciągających wzrok do egzotycznej fototapety towarzyszą popularne zamioculcasy, dorodne monstery czy pnące się po półkach z książkami epipremnum. Są tam też wygodne kanapy, szezlągi, bujany kokon czy wiklinowe fotele w stylu boho.

Styl boho w biurze

Dostosowanie biura do pracy zdlanej

Ze względu na zdalny charakter pracy części zespołu, w odnowionym open space pojawiły się wygodne hot deski, a w miejscu stworzonym z myślą o pracy kreatywnej interaktywne tablice oraz meble umożliwiające pracę w różnych pozycjach. Takie, które można łatwo przesuwać, by dopasować przestrzeń do potrzeb zespołu biorącego udział w burzy mózgów czy pracującego nad przyszłoroczną strategią. Część mebli powstała na zamówienie.

Biuro do pracy zdalnej

Czas na lunch w biurowej kuchni – na zdrowie!

Meble na zamówienie trafiły też do kuchni – pomieszczenia, które przeszło spektakularną metamorfozę. Robione na wymiar szafki i bar okazały się koniecznością, jeśli wnętrze miało być funkcjonalne, bo architekci nie mieli tu możliwości zmiany układu pomieszczenia. Strefa użytkowa, w której przygotowuje się posiłki, znajduje się w głębi pomieszczenia. Dominują tu rzędy minimalistycznych szafek w ciepłym odcieniu drewna, kontrastujące z czernią funkcjonalnego, długiego blatu, przy którym zmieści się co najmniej kilka osób. Stąd tylko krok do zdecydowanie najciekawszej części kuchni – baru.

Wibrujący odcień ochry i turkusu podbija rozświetlający kuchnię neon. Zabawny napis „Na zdrowie” zaprasza do wspólnego spędzania czasu podczas drugiego śniadania, obiadu i… po pracy, bo ta część biura dostępna się dla pracowników także po godzinach. Proces wybierania napisu - podobnie jak wiele elementów wystroju wnętrza - było wynikiem konkursu przeprowadzonego wśród pracowników. Dzięki temu, rearanżacja biura stała się elementem integracyjnym i angażującym zespół w tworzenie kultury firmowej.

Projekt: Bracia Burawscy Architekci

Realizacja: 2023

Zdjęcia i stylizacja: Budzik Studio

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!