Celebrowanie jakości bez epatowania logo to nurt określany jako „quiet luxury”- dyskrecja i odejście od imponowania przepychem. Jakie są zasady tworzenia takich wnętrz ?
Quiet luxury odnosi się do doświadczenia związanego z posiadaniem. Takie potrzeby mają inwestorzy dla których osobiste poczucie perfekcji i dobrostanu jest znacznie ważniejsze, niż pokazywanie bogactwa. Ich wnętrza i domy mają zachwycać, jednak niekoniecznie emanując jawnym przepychem. Wiąże się to z pracą nad powściągliwością, pozwalając, by elementem definiującym wnętrze była przede wszystkim jakość zastosowanego wyposażenia. Projektancie takich wnętrz stawiają na te rozwiązania, które będą miały „długoterminową” renomę i przetrwają chwilowe trendy. Szukają raczej autentyczności i dyskrecji. Markowa etykieta brandu nie jest tutaj najważniejsza – dopiero po bliższym przyjrzeniu się meble czy elementy oświetlenia ujawniają swój designerski rodowód.
Cichy luksus jest także przyjazny dla środowiska bo wykorzystuje przede wszystkim rzemieślniczy kunszt, innowacje, wyselekcjonowane materiały i detale, które tworzone są wedle zasady „mniej znaczy więcej”. Materiały i elementy wyposażenia wykorzystywane w tego typu realizacjach cechuje niezwykła wytrzymałość i żywotność zaprojektowana na 30-40 lat użytkowania, prosty i dyskretny design, który wymaga mnóstwo pracy dla wypracowania poprawnych rozwiązań.
Luksus pachnie naturalnie, dyskretnie. Nie rzuca się w oczy krzyczącymi złoceniami i kolorami. Stanowi tło dla wnętrza, w którym mieszkańcy znajdują spokój, ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Daje możliwość personalizacji, a zarazem w delikatny sposób pomaga w określeniu funkcji pomieszczeń. W sypialni daje mieszkańcom relaks i koi zmysły, w salonie pozwala się odprężyć i poczuć ciepło domowego ogniska. Wykorzystuje kompozycje zapachowe tworzone przez mistrzów perfumiarstwa z Grasse, które łączą zapachy roślinne i kwiatowe wraz z naturalnymi ekstraktami, tworząc wyrafinowane i złożone nuty perfum.
W świecie pełnym ciągłej stymulacji i hałasu, szukamy ukojenia w spokojnym otoczeniu, przesiąkniętą wyrafinowaną prostotą. W domach, w które zainwestowano zarówno czas, jak i niezwykłą dbałość o szczegóły. Dzięki wyposażeniu, które nie musi krzyczeć o uwagę — szepcząc powściągliwie, przyciąga ją bez żadnego wysiłku.
Źródło: materiały prasowe Boris Kudlicka with Partners, Duxiana
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Wielokanałowa sprzedaż odmienia wnętrza sklepów. Czy oznacza to śmierć sklepów...
czytajZwolenników szklanych wykończeń we wnętrzach nie brakuje. Dzięki przeźroczystym elementom...
czytajRosnąca świadomość ekologiczna Polaków przekłada się m.in. na branżę budowlaną...
czytajStylowe poddasze. Poznaj trzy intrygujące aranżacje
czytaj
Ilość komentarzy: 0
Dodaj nowy komentarz