„Quiet luxury” - dyskretny urok elegancji

„Quiet luxury” - dyskretny urok elegancji

Celebrowanie jakości bez epatowania logo to nurt określany jako „quiet luxury”- dyskrecja i odejście od imponowania przepychem. Jakie są zasady tworzenia takich wnętrz ?

Cichy luksus we wnętrzach

Quiet luxury odnosi się do doświadczenia związanego z posiadaniem. Takie potrzeby mają inwestorzy dla których osobiste poczucie perfekcji i dobrostanu jest znacznie ważniejsze, niż pokazywanie bogactwa. Ich wnętrza i domy mają zachwycać, jednak niekoniecznie emanując jawnym przepychem. Wiąże się to z pracą nad powściągliwością, pozwalając, by elementem definiującym wnętrze była przede wszystkim jakość zastosowanego wyposażenia. Projektancie takich wnętrz stawiają na te rozwiązania, które będą miały „długoterminową” renomę i przetrwają chwilowe trendy. Szukają raczej autentyczności i dyskrecji. Markowa etykieta brandu nie jest tutaj najważniejsza – dopiero po bliższym przyjrzeniu się meble czy elementy oświetlenia ujawniają swój designerski rodowód.

Cichy luksus we wnętrzach

Elegancja, subtelność i odporność na próbę czasu

Cichy luksus jest także przyjazny dla środowiska bo wykorzystuje przede wszystkim rzemieślniczy kunszt, innowacje, wyselekcjonowane materiały i detale, które tworzone są wedle zasady „mniej znaczy więcej”. Materiały i elementy wyposażenia wykorzystywane w tego typu realizacjach cechuje niezwykła wytrzymałość i żywotność zaprojektowana na 30-40 lat użytkowania, prosty i dyskretny design, który wymaga mnóstwo pracy dla wypracowania poprawnych rozwiązań.

Cichy luksus we wnętrzach

Zapach i kształt cichego luksusu

Luksus pachnie naturalnie, dyskretnie. Nie rzuca się w oczy krzyczącymi złoceniami i kolorami. Stanowi tło dla wnętrza, w którym mieszkańcy znajdują spokój, ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Daje możliwość personalizacji, a zarazem w delikatny sposób pomaga w określeniu funkcji pomieszczeń. W sypialni daje mieszkańcom relaks i koi zmysły, w salonie  pozwala się odprężyć i poczuć ciepło domowego ogniska. Wykorzystuje kompozycje zapachowe tworzone przez mistrzów perfumiarstwa z Grasse, które łączą zapachy roślinne i kwiatowe wraz z naturalnymi ekstraktami, tworząc wyrafinowane i złożone nuty perfum.

W świecie pełnym ciągłej stymulacji i hałasu, szukamy ukojenia w spokojnym otoczeniu, przesiąkniętą wyrafinowaną prostotą. W domach, w które zainwestowano zarówno czas, jak i niezwykłą dbałość o szczegóły. Dzięki wyposażeniu, które nie musi krzyczeć o uwagę — szepcząc powściągliwie, przyciąga ją bez żadnego wysiłku.

Źródło: materiały prasowe Boris Kudlicka with Partners, Duxiana

Cichy luksus we wnętrzach

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!