Wnętrza ekologicznego sklepu OLIKA

Wnętrza ekologicznego sklepu OLIKA

Przytulny i kameralny showroom w Tuszowie Narodowym autorstwa MEEKO Architekci jest miejscem prezentacji produktów o wyjątkowej estetyce, jakości i szacunku dla natury. Łukowate formy, kamień i drewno stwarzają ciekawą oprawę ekspozycyjną pieczołowicie dobranych produktów. Biel ścian kontrastuje tutaj z czarnym sufitem, stalowymi ramami oraz wykończeniem z płyty drewnopodobnej. Wnętrze jest jasne i spójne.

Wnętrze sklepu ekologicznego

Ekspozycja zaprojektowana została tak, aby zarówno stworzyć tło dla prezentowanych produktów, jak i zorganizować przestrzeń sklepu. Wzdłuż wszystkich ścian showroomu ciągną się łukowate ramy w kolorze czarnym i łączą w jedną kompozycyjną całość wszystkie funkcje ekspozycji. Dzięki ich zaokrąglonym narożom powstaje efekt miękkiego przejścia pomiędzy poszczególnymi strefami wnętrza. Lustra dodają kompozycji głębi  i podkreślają łukowate formy projektu.  Systemy półek są mobilne i dają możliwość zmiany aranżacji. 

Systemy półek w sklepie

Pośrodku showroomu ustawiono walcowate ekspozytory wykończone drewnianymi i kamiennymi fornirami. Zwieńczenie w postaci szklanych blatów na cienkich, aluminiowych dystansach nadaje im elegancji i podkreśla wyjątkowość pokazywanych produktów. To praktyczne rozwiązanie, które daje możliwość budowania efektownych ekspozycji. Ekspozytory są mobilne i z powodzeniem mogą być ustawiane w różnych konfiguracjach w przestrzeni witryny okiennej.

Ekspozytory w sklepie

Witryna w oknie jest wykończona drewnianą okładziną co zmiękcza wpadające do wnętrza światło nadając mu przyjemną aurę. Światło w zestawieniu z obłymi formami użytkowymi potęguje wrażenie przytulności i zachęca do zapoznania się z ekspozycją. 

Biel ścian we wnętrzu kontrastuje z czarnym sufitem, czarnymi stalowymi ramami oraz wykończeniem z płyty drewnopodobnej.  Wnętrze jest jasne i przesycone delkatnym światłem.

Projekt: Meeko Architekci - Kamila Fijałkowska-Janiec, Tomasz Janiec

Lokalizacja: Tuszów Narodowy

Realizacja: 2023

Foto: ONI Studio – Maciej Jeżyk


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!