Mieszkanie w naturalnych kolorach

Mieszkanie w naturalnych kolorach

WZ Studio zaprojektowało apartament na warszawskiej Pradze dla niezwykłej klientki, której pasją są podróże. Na powierzchni 90m2 stworzyły otwartą, stonowaną przestrzeń, inspirowaną stylistyką boho z akcentami oliwkowej zieleni zainspirowanej liściem przyniesionym ze spaceru.

Naturalne kolory w mieszkaniu

Głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która będzie dla inwestorki, prowadzącej aktywny tryb życia, azylem i miejscem odpoczynku, przypominającym jej jednocześnie o odbytych wojażach.

Historia pewnego koloru

Na tle delikatnej i stonowanej bazy mieszkania uwagę przyciąga kuchnia w zgaszonej, oliwkowej tonacji. Właścicielce bardzo zależało na tej zielonej kuchni. Pewnego dnia przyniosła zebrane przez siebie liście, które stały się inspiracją dla dominującej w mieszkaniu zieleni.

Zielona kuchnia

Salon miejscem spotkań w eleganckim otoczeniu

 W salonie uwagę zwraca duża i wygodna sofa. Miłośniczka podróży często zaprasza do siebie znajomych, dlatego taki mebel sprzyja wspólnej, wieczornej integracji. Podłoga ułożona w klasyczną jodełkę wraz z kremowym dywanem nadają pomieszczeniu klasycznego i eleganckiego szyku. Duży ekran telewizora jest miejscem licznych seansów filmowych oraz pokazów zdjęć z egzotycznych wypraw.                  

Salon z telewizorem

Słup konstrukcyjny i belki sufitowe

Przykuwającym wzrok elementem jest także masywny słup, który był bardzo nieestetycznym elementem konstrukcyjnym, zaplanowanym przez dział projektowy dewelopera. Architektki zadecydowały o obłożeniu go fornirem. Ten prosty zabieg pozwolił przekształcić go w ciekawą ozdobę i oryginalny atut  całego wnętrza. Wykorzystały go także na sufitach.

Słup konstrukcyjny w mieszkaniu

Orientalne SPA w domowym zaciszu

Łazienka to prywatna oaza spokoju, miejsce do egzotycznych wspomnień z licznych wypraw właścicielki. Intrygującym detalem pomieszczenia są zawieszone nad wanną charakterystyczne lampy. Umieszczenie oprawy wiszącej w takim miejscu było możliwe, dzięki wykorzystaniu przez modelu o podwyższonej szczelności. Ekstrawaganckie akcesoria tworzą twist z kamienną okładziną ścian.

Naturalne materiały grają pierwsze skrzypce w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu tego praskiego apartamentu. Architektki postawiły na dębowe forniry, len, bawełnę, oraz ratanowe wykończenie mebli. Niektóre ściany zostały pokryte chropowatym tynkiem gipsowym, który kontrastuje z gładkim drewnem.

Projekt: WZ Studio – Projektowanie wnętrz

Realizacja: 2023                                         

Fot. Pion Poziom

Źródło: materiały prasowe

Łazienka w naturalnych kolorach

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!