Coworking "less waste"

Coworking "less waste"

Nowe biura O4 Coworking  w Gdańsku w całości zostały zaprojektowane w duchu less waste, a meble i materiały wykończeniowe pochodzą z drugiego obiegu. Zobacz realizację autorstwa Design Anatomy.

Biuro coworkingowe w duchu less waste

W aranżacji wnętrz często najpierw pojawia się idea, motyw przewodni projektu, a potem poszukiwane są materiały, które są wypełnieniem koncepcji. W tym przypadku inspiracją było hasło „less waste”. W ślad za tym poszedł przegląd magazynów i nieużywanych powierzchni przeznaczonych do przebudowy w poszukiwaniu elementów wyposażenia, którym można podarować drugie życie.

Wyzwaniem, które stanęło przed architektami było przede wszystkim umiejętne połączenie różnych  materiałów wykończeniowych i znalezienie dla nich wspólnej idei. Poszukiwanie niestandardowych, budżetowych i rozwiązań przestrzennych, które pozwolą znalezionym materiałom wpisać się w koncepcję aranżacji. Tak powstała ścianka z logo za recepcją, zaprojektowana jako kompozycja z fragmentów różnych siatek stalowych i koryt kablowych, a samo logo O4 wycięte zostało z paneli PET

Biuro ekologiczne

Drugie życie zyskały tu takie elementy jak: meble i dodatki, ścienne panele akustyczne z PET w różnych kolorach, które stały się istotnym elementem geometrycznych kompozycji będących motywem przewodnim aranżacji wnętrza O4.

W ślad za tym pojawiły się regały na zieleń wykonane z koryt kablowych. Istotny był też czas projektowania. Zbliżała się rearanżacja innego piętra, które było w dobrym stanie i które trzeba było opróżnić z mebli oraz materiałów wykończeniowych.

Architekci postanowil to wykorzystać. Wykładzina winylowa została zdemontowana i ułożona ponownie na II piętrze. Stqarą ladę recepcyjną z białego corianu wkomponowali w przestrzeń recepcji O4 przez dodanie „drugiej skóry” z materiałów spójnych z koncepcją wnętrza, a pozostałe meble i whiteboardy idealnie wypełniły strefy spotkań.

Drugie życie zyskały również takie elementy jak: oświetlenie dekoracyjne oraz wyposażenie kuchni, sprzęt AGD czy sufitowe panele akustyczne zamontowane w chilling roomie na ścianie. Całość wnętrza jest jasna, przestronna, nowoczesna, a dzięki metalowym półkom i częściowo odsłoniętym elementom konstrukcyjnym zyskuje lekko industrialny charakter. Poza biurami, są tam części wspólne do pracy i wypoczynku, miejsca na spokojne rozmowy, jak budki telefoniczne oraz salki konferencyjne. Dużym udogodnieniem jest słoneczny taras o powierzchni około 200 m kwadratowych,

zieleń w biurze

O4 Coworking od początku swojego istnienia dba o to, żeby coworkerzy dobrze czuli się w przestrzeni biurowej oraz stawia na rozwój społeczności, którą tworzą rezydenci. Organizuje liczne warsztaty, spotkania, eventy integracyjne i networkingi, a o dobrostan coworkerów dbają również Community Managerki i Managerowie.

Świadomie budowana jest atmosfera, w której praca staje się coraz przyjemniejsza. Dodatkowo przemyślane rozwiązania architektoniczne wspierają pracę mózgu, dobrostan ludzi, którzy przychodzą do biura, wzmacniając kreatywność. Nie ma lepszego spotkania 1 na 1, jak na leżaczku, w słońcu, z lekkim wiatrem. Od razu łatwiej znaleźć rozwiązania, kompromisy, a poziom stresu jest niższy.

Źrółko: materiały prasowe

Projekt: Design Anatomy

Powierzchnia użytkowa: 1300 m.kw

Lokalizacja: Gdańsk, Olivia Center

Reallizacja: 2023

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!