Harmonia architektury i natury

Harmonia architektury i natury

Dom, którego forma nawiązuje do bliskiego Gdyni modernizmu jest usytuowany pośród natury - na skraju Rezerwatu Kępa Redłowska. Modernizacja wnętrz została zaprojektowana przez pracownię Ministerstwo Spraw we Wnętrzach. Wykreowana przestrzeń integruje się z zielonym otoczeniem poprzez wielkie przeszklenia.

Wnętrza domu wykończonego kamieniem

Kamień w roli głównej we wnętrzu

Bliskość natury spowodowała, ze naturalną decyzją projektową było wykorzystanie do aranżacji szlachetnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Przenikają one przez cały dom, dając domownikom poczucie solidności w  postaci granitowych podłóg, trwałych schodów oraz odpornych na czas ścian, pokrytych marmurem crema marfil.

Kamienne struktury tworzą niezwykłe dekoracje i zachwycają naturalnym pięknem. Onyks dzieli salon i łazienkę oraz jest wbudowany w drzwi kuchni – tworzy malarskie obrazy, zachwycając domowników i ich gości. Marmur nero marquina to czarno biały towarzysz każdego śniadania przy kuchennym stoliku. Grafitowy, strukturalny łupek w strefie spa przypomina o dalekich podróżach i pozwala cieszyć się wodnymi przyjemnościami w saunie i jacuzzi.

Kuchnia wykończona marmurem

Drewno daje ciepło

Ciepło i przytulność wnętrz domu to jednak przed wszystkim zasługa okładzin z orzechowego drewna. Jego ciepła, brązowa barwa, stanowi idealne uzupełnienie chłodnych, kamiennych powierzchni.

Orzech, wraz ze starannie dobranym oświatleniem, sprawia, że każdy zakątek domu pulsuje przyjazną atmosferą i kameralnością. W przestronnym salonie połączonym z kuchnią, w strefie relaksu ze spa i pokojem gier, aż po rustykalną piwniczkę na wino, wszędzie odnaleźć można nastrojową, domową przytulność.

Jest tutaj miejsce i czas na wszystko. W wysmakowanej scenerii przesyconej elegancją i przytulnym komfortem.

Projekt: Ministerstwo Spraw we Wnętrzach

Lokalizacja: Gdynia

Powierzchnia: 300 m.kw.

Realizacja: 2020

Foto: Marcin Konopka (MSWW)

Ściana w salonie wykończona drewnem

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!