Luksusowe wnętrze kliniki stomatologii estetycznej

Luksusowe wnętrze kliniki stomatologii estetycznej

Wnętrze medyczne może być nie tylko funkcjonalne, ergonomiczne, eleganckie, ale i luksusowe. W segmencie usług medycznym premium zaczyna to mieć znaczenie. Klinika stomatologii estetycznej od Hanna Pietras Architects.

Kliniki stomatologii estetyznej

Gabinety medycznee są utrzymane w ściśle określonej, sterylnej stylistyce. Brakuje w nich pierwiastka przytulności i elegancji. Dominuje biel, bardzo minimalistyczna recepcja z rzędem krzesełek jako poczekalnia, a same gabinety lekarskie nie odbiegają od tego, co się dzieje na korytarzu.

Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni architektki wiedzieli od początku, że chcą stworzyć zupełnie inną przestrzeń. Taką, która zaskoczy, ale też da poczucie wyjątkowości. Będzie dostosowane do klientów, którzy oczekują nie tylko najwyższej jakości usług, ale zwracają również uwagę na otoczenie, miejsce, detale. Architektka wraz ze swoim zespołem zaaranżowała przestrzeń kliniki, która liczy łącznie 200 m2, a składała się na nią recepcja, poczekalnia, łazienka, trzy gabinety stomatologiczne, oraz pomieszczenia techniczne.

 

Luksusowa klinika stomatologiczna

W projekcie chodzi o wywołanie wrażenia, że jest to miejsce wyjątkowe i luksusowe. Stąd pomysł na recepcję, która w swojej skali, ale też w wykończeniu robi od wejścia wrażenie na gościach. Naturalny kamień, naturalne drewno, a to wszystko uzupełnione designem z najwyższej półki. Dodatkowym celem było zbudowanie wnętrza luksusowego, ale jednocześnie nieonieśmielające. Takiego, w którym pacjenci będą czuć się komfortowo oraz przytulnie i do którego będą chcieli wracać.

Klinika stomatologiczna w luksusie

Forma i funkcja w gabinecie stomatologii 

Na każdym etapie projektu projetantka sprawdzała jednak płynność ciągów komunikacyjnych, również wokół foteli dentystycznych. Każdy mebel, który został ustawiony w gabinecie musiał mieć swoje konkretne zastosowanie. Gabinet dentystyczny to miejsce pracy. I w projekcie zostłao to uwzględnione. Eklektyzm koloru, materiału, struktury i kształtu połączono z dbałością o funkcję i ergonozmię pracy personelu.

Projekt: Hanna Pietras Architects

Realizacja: 2023

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!