Wnętrza domu w czerni i drewnie

Wnętrza domu w czerni i drewnie

Położony w Tarnowskich Górach dom to przytulny azyl przygotowany dla młodego małżeństwa. Za jego wystrój odpowiada Katarzyna Szramek. Na życzenie inwestorów zaprojektowała wnętrza pełne ciepła, ale i dyscypliny estetycznej. Spójne kolorystycznie, przesycone eleganckimi szarościami oraz naturalnym kolorem drewna.

Wnętrza domu z wykorzystaniem drewna

Inwestorzy oczekiwali ciepłego, przytulnego i dobrze doświetlanego wnętrza, opartego na spójnej kolorystyce i materiałach. Urządzonego przy tym tak, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i zoptymalizować ją pod względem funkcji. Stąd wybór padł na naturalne materiały – drewno i kamień oraz kolory ziemi, wśród których pierwszoplanową rolę gra czerń. Wszystko w tym wnętrzu podkreśla bliski związek człowieka z otaczającą go przyrodą.

Drewno, jak żaden inny materiał buduje przytulną atmosferę, a jednocześnie jest dostojne, wytworny, wręcz luksusowe. Jego charakter projektantka podkreśliła poprzez zestawienie z naturalnym kamieniem w ciemnym wybarwieniu oraz niezwykle elegancką czernią, której głębi dodają matowe wykończenia. Stąd drewniane są tu nie tylko podłogi, schody czy meble, ale i elementy zdobne ścian w postaci dekoracyjnych, podświetlonych paneli, które budują klimat wnętrza.

Drewno we wnętrzach

Otwarta strefa dzienna we wnętrzu

Układ funkcjonalny domu został wyraźnie podzielony na strefy. Przestrzeń dzienna na parterze, choć całkowicie otwarta, urządzona została tak, by poszczególne role pomieszczeń były wyraźnie zaznaczone. Przestronny salon oddziela od kuchni z jadalnią elegancka klatka schodowa, wyznaczająca ciągi komunikacyjne.

W części salonowej panuje atmosfera relaksu i odpoczynku. Buduje ją jasna, stonowana kolorystyka oraz ograniczone do minimum meble. Jest tu jasno i przestronnie, a zarazem przytulnie i komfortowo. Duża, wygodna sofa w kolorze jasnego beżu zaprasza do wypoczynku przy kominku lub przed telewizorem. Zapewnia one też wystarczająco dużo miejsca, gdy przyjdą goście. Elegancki i nowoczesny charakter wnętrza podkreśla czerń wykorzystana także w detalach z naturalnego kamienia.

Kolor ten najbardziej jednak daje znać o sobie w kuchni. Matowe fronty szafek ujęto w drewniane ramy i doprawiono ciemnym kamieniem z efektownym użyleniem (dekton). Tym samym, który zdobi ściany i blaty. Kuchnia zapewnia też wygodne miejsca do przechowywania oraz dużo miejsca do pracy. Została też efektownie oddzielona od salonu przez przeszklony, nowoczesny kredens, a strefę przygotowywania posiłków dyskretnie ukryto za półwyspem.

Otwarta kuchnia w mieszkaniu

Komfort, relaks i wygoda w łazienkach

Równie szykownie i funkcjonalnie urządzone zostały łazienki. Pierwsza z nich, znajdująca się na parterze, pełni rolę toalety i dodatkowo wyposażona została w wygodny prysznic. Wytwornie urządzona, ubrana została w znane z pozostałych części domu kolory drewna i czerń. Imitujące drewno płytki, przeplatają się tu z ciemnym, dekoracyjnym kamieniem, a ich położenie jasno wyznacza strefy użytkowe. Nowoczesny charakter wnętrza podkreśla starannie dobrane wyposażenie. Miedziane lampy i armatura dodają całości szyku i blasku.

Jeszcze bardziej efektownie prezentuje się łazienka na piętrze, którą połączono z sauną. Odnajdziemy tu te same materiały i kolory, co w pierwszej łazience, jednak oferuje ona o wiele więcej funkcji. Poza wspomnianą sauną, wygodną strefą prysznica oraz wolnostojącą wanną miejsce tu znalazła nowoczesna toaleta myjąca. Jej czyste i eleganckie wzornictwo w połączeniu z wysokiej jakości materiałami sprawia, że idealnie komponuje się z wystrojem wnętrza, a nowoczesne funkcjonalności pozwalają cieszyć się uczuciem świeżości i czystości przez cały dzień.

Projekt: Katarzyna Szramek

Realizacja: 2023

Zdjęcia: Kamil Gwóźdź

Źródło: Materiały prasowe Geberit

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!