Małe mieszkanie o organicznych formach

Małe mieszkanie o organicznych formach

Mieszkanie w Zielonej Górze o powierzchni 43m² zaprojektowano dla pary lokatorów. Pomimo niewielkiej powierzchni jest funkcjonalne i daje wrażenie przestronności umożliwiającej wypoczynek oraz miłe spędzanie czasu z przyjaciółmi.

Małe mieszkanie - projekt

Od wejścia do mieszkania widzimy otwartą strefę dzienną – kuchnię połączoną z jadalnią i salonem. Taka kuchnia pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Zamknięte fronty do sufitu oraz wysoka zabudowa z prawej strony przy jednoczesnym długim blacie roboczym na szerokość całej wnęki, daje nam ergonomiczną całość, wykorzystującą każdy centymetr danej przestrzeni.

Dzięki temu kuchnia, jadalnia i salon tworzą jednolitą strukturę, która jest zestawieniem dwóch światów - nowoczesnej ciemnej kuchni, uzupełnionej elementami drewna, które płynnie przechodzą w stronę stołu z krzesłami i strefy wypoczynkowej z mocnym akcentem w postaci koloru sofy. Dominują tu kontrasty kolorystyczne, w tym kolory ziemi. Wnętrze jest  nowoczesne, ale na ścianie widać tam ozdobną sztukaterię, która nadaje pomieszczeniu klasycznej lekkości i elegancji.

Przestrzeń we wnętrzu jest dynamizowana przez różne warstwy oświetlenia, które tworzą klimat przestrzeni, a także iluminację poszczególnych elementów. W przypadku stałych opraw wpuszczanych istotna jest również ich lokalizacja. Ważne, aby znajdowały się bezpośrednio nad sceną, jaką chcemy doświetlić.

Harmonia i lekkość form w małym mieszkaniu

W projekcie wykorzystano wiele ciekawych rozwiązań. Od usunięcia ścianek działowych z pierwotnego planu zaprojektowanego przez dewelopera, po wprowadzenie otwartej przestrzeni oddzielonej przeszkleniem między salonem a sypialnią. Powstało tam niewielkie, ale przytulne pomieszczenie z piękną, dekoracyjną tapetą.

Projektantce zależało, aby maksymalnie wykorzystać projektowaną przestrzeń i stworzyć swobodne, wygodne i otwarte wnętrze, w którym są kolory, różne kształty, a także naturalne materiały. To rozwiązanie nadało lekkości całej przestrzeni.

Architekta Paulina Gołaska stworzyła w Zielonej Górze elegancką, ale i swobodną przestrzeń do mieszkania. Przestrzeń będącą połączeniem klasyki i ponadczasowych nowoczesnych rozwiązań.


Projekt: Paulina Gołaska Studio Projektowe

Lokalizacja: Zielona Góra

Realizacja. 2022

Foto: Krzysztof Strażyński

Małe mieszkanie dla małżeństwa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!