Industrialny showroom firmy Marmite

Industrialny showroom firmy Marmite

Marka Marmite zwróciła się do studia mode:lina™ z zadaniem zaprojektowania nowej formy prezentacji oferty w swoim showroomie. Podstawową ideą projektu było wykorzystanie rzemieślniczej tradycji firmy.

Showroom Marmite

Marmite to firma z ponad czterdziestoletnią tradycją w wytwórstwie i projektowaniu wyrobów łazienkowych w autorskiej technologii kompozytowej. U podstaw jej działania leży nie tylko dbałość o estetykę produktów i nacisk na zrównoważony rozwój, ale także waga ciągłego doskonalenia się i współpracy z klientami.

Realizowana przez Marmite praktyka włączania w proces pracy nad produktem zarówno projektantów, jak i klientów zaowocowała ideą miejsca edukacji w którym będzie można poznać zalety konglomeratu mineralnego jako materiału do produkcji wyrobów łazienkowych.

Wybrano do tego przestrzeń sąsiadującą bezpośrednio z zakładem produkcyjnym.  Miała ona pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze reprezentacyjną, stanowiąc zarówno logiczne przedłużenie industrialnej estetyki fabrycznych wnętrz, jaki i wystawę łazienkowych form pozwalającą klientom na bezpośrednie zapoznanie się z ofertą Marmite. Po drugie showroom miał być przestrzenią edukacyjną, miejscem poznawania potrzeb, wspólnego wypracowywania możliwości i rozwiązań projektowych, gdyż, jak powtarzają przedstawiciele marki: „Showroom Marmite to miejsce pracy z klientem”.

Industrialne wnętrze showroomu

Trzy strefy showroomu w estetyce industrialnej

Podążając tym rzemieślniczym tropem, na nowy projekt showroomu Marmite składają się trzy strefy, wydzielone za pomocą stylizowanych warsztatowych regałów: strefa pracy z produktem, strefa możliwości montażowych i wreszcie - hall of fame - strefa prezentacji produktu.

Granice pomiędzy nimi sygnalizują przejścia kolorystyczne pomiędzy głęboką czerwienią, a jasnym, surowym drewnem regałów roboczych, jak i białych produktów z konglomeratu. Czerwone akcenty znajdują się również na podłodze - wyznaczając prostokątną przestrzeń roboczą w strefach “warsztatowych” i ekspozycyjny okrąg w sferze “wystawienniczej”.

Każda ze stref showroomu wyposażona jest w wygodne wózki przemysłowe. Poza tym, że zapewniają ciągłość industrialnej estetyki nawiązując do pomieszczeń fabrycznych, umożliwiają również transport produktów bezpośrednio z linii produkcyjnych.

Dla zrównoważenia roboczej, warsztatowej estetyki wnętrza, konstrukcja drewnianych ścian działowych uzupełniona jest panelami z delikatnie przeziernego poliwęglanu, który w parze z ciekawymi formami łazienkowymi pozwala na przełamanie industrialnej surowości.

Projekt: Mode:lina Architekci

Realizacja: 2022

Zdjęcia: Patryk Lewiński

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!