Apartamenty w Gliwicach – czy to dobry okres na ich zakup? Wyjaśniamy!

Apartamenty w Gliwicach – czy to dobry okres na ich zakup? Wyjaśniamy!

Dynamiczna sytuacja na polskim rynku nieruchomości oraz liczne zmiany budzą wiele wątpliwości zarówno u kupujących, jak i inwestorów czy deweloperów. Wszystko wskazuje jednak na to, że chwilowy przestój w branży jest już za nami, a Polacy stopniowo zwiększają swoje zainteresowanie zakupem nieruchomości – w tym apartamentów w Gliwicach. Przedstawiamy najnowsze trendy na rynku mieszkaniowym i wyjaśniamy, czy to odpowiedni czas na podjęcie decyzji o zakupie.


Apartamenty Lipowa Gliwice

Najnowsze trendy na rynku nieruchomości

Rok 2022 upłynął pod znakiem malejącej zdolności kredytowej Polaków. W związku z tym wielu deweloperów wstrzymało się z tzw. wkopywaniem kamieni węgielnych pod nowe inwestycje. Według najnowszych danych przeciętna polska rodzina w marcu 2023 roku mogła uzyskać kredyt hipoteczny na kwotę o 11% wyższą niż w lutym tego samego roku. W przeciągu kilku ostatnich miesięcy można więc zauważyć wyraźną tendencję wzrostową. Informacja ta napawa optymizmem nie tylko kupujących, ale i inwestorów. Na znaczne ożywienie na rynku może mieć również wpływ start rządowego programu Bezpieczny kredyt 2%.

Na pierwsze efekty tych zmian przyjdzie nam jednak trochę poczekać. Dlatego też, jeśli ktoś planuje zakup mieszkania w tym roku, powinien to zrobić jak najszybciej. Baza dostępnych lokali kurczy się w bardzo szybkim tempie, które wkrótce zostanie dodatkowo podkręcone przez kredyty z rządowego programu wsparcia.

Apartamenty Lipowa Gliwice – świetna inwestycja na najbliższe lata

Sytuacja dotycząca mieszkań na sprzedaż w Gliwicach wygląda bardzo podobnie. Co więcej, w mieście można zauważyć bardzo małą liczbę nowych inwestycji mieszkaniowych w centrum. Większość nowych osiedli powstaje na peryferiach, dlatego jeszcze bardziej atrakcyjna staje się oferta gliwickich apartamentów do kupienia od Dom100.


Największym wyróżnikiem najnowszej inwestycji gliwickiego dewelopera jest doskonała lokalizacja. Apartamentowiec powstaje przy ulicy Lipowej, nieopodal galerii handlowej Forum. Każdy, kto marzy o nowym mieszkaniu w centrum Gliwic, powinien zainteresować się tą propozycją. Najlepszy moment na zakup mieszkania jest właśnie teraz. Po pierwsze dlatego, że z rynku znikają oferty mieszkań od deweloperów, a pojawia się coraz mniej nowych. A po drugie – próżno szukać tak świetnie ulokowanej inwestycji w Gliwicach.

Apartamenty w Gliwicach od Dom100 – dewelopera z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem

Decydując się na inwestycję Apartamenty Lipowa, nie zapłacimy jedynie za wyjątkowy i atrakcyjny adres zamieszkania. Deweloper Dom100 zadbał o ofertę odpowiadającą na potrzeby i wymagania współczesnego lokatora. W budynku zaprojektowano 23 luksusowe apartamenty z dużymi balkonami, a na parterze z przestronnymi ogródkami. Do wyboru przyszłych mieszkańców są 3- i 4-pokojowe mieszkania, do których przynależą również komórki lokatorskie. Do dyspozycji oddane zostaną parking podziemny i naziemny, a także stacja ładowania samochodów elektrycznych. Części wspólne osiedla będą zasilane energią elektryczną z paneli fotowoltaicznych.

Warto podkreślić, że to nie pierwsza inwestycja tego dewelopera wspierająca zielone rozwiązania. Dom100 to lider w swojej branży na lokalnym rynku, który może pochwalić się ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Firma ma na swoim koncie już 9 zakończonych inwestycji, kolejnych 6 jest w trakcie realizacji, a – jak podkreśla deweloper – to jeszcze nie koniec!

Artykuł partnera.


Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!