Kobaltowe mieszkanie w Ostrołęce

Kobaltowe mieszkanie w Ostrołęce

Mieszkanie powstało z połączenia dwóch mniejszych. Mieszkanie skapane jest w kobalcie - ulubionym kolorze Claude'a Mattise’a – zastosowanego miedzy innymi w serii litografii Blue Nude.

Mieszkanie w kolorach kobaltowych

W mieszkaniu zaprojektowanym przez pracownię Katarzyna Sosińska Interiors, minimalizm miesza się z akcentami kolorze kobaltu, barwy, która wydobywa z wnętrz ich głębię i charakter. Odcień, stosowany kiedyś w chińskiej porcelanie i ceramicznych szkliwach Babilonu, szczególnie upodobał sobie Henri Matisse. Pasja malarza do kobaltowego, znalazła odzwierciedlenie w ikonicznej serii litografii Blue Nude, którą dzisiaj można obejrzeć w paryskim Centrum Pompidou.

Bazą do wprowadzenia tego koloru było dopasowanie do palety pozostałych, zastosowanych w projekcie barw: bieli, czerni, bordo i odcieni brązu, połączonych z niebieskim. Kobalt idealnie dopełnił ten zestaw. Pojawił się na stole jadalnym, tkaninach, obrazach i dodatkach, takich jak geometryczny kwietnik na ścianie.

Wnętrze salonu małego mieszkania

Kuchnia i salon w małym mieszkaniu

Mieszkanie zostało zaprojektowane dla pary i ich dwóch synów. Część dzienna czyli salon kuchnia i jadalnia, stanowią centralną przestrzeń, łączącą dwa skrzydła - strefę nocną dla dorosłych i dzieci. Ten otwarty plan tworzy przestrzeń, w której cała rodzina może spędzać czas razem. Salon z wygodnym narożnikiem i designerskim stołem jest połączony z białą kuchnią. Zaprojektowano ją jako nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń, z minimalistycznymi elementami czerni. Otwarte, czarne półeczki są interesującym elementem, dodającym kompozycji kontrastu. Zamiast zamkniętych szafek, półki oferują możliwość ekspozycji naczyń, szklanek czy innych dekoracji kuchennych.

Intensywny kolor i nietypowa organiczna forma stołu jadalnianego są wyrazem indywidualności i charakteru mieszkańców tego minimalistycznego wnętrza. Stół staje się więc nie tylko funkcjonalnym miejscem spożywania posiłków, ale nadaje przestrzeni charakteru i życia, tworząc niezapomnianą atmosferę przy rodzinnych posiłkach i spotkaniach.

Sypialnia rodziców została zaprojektowana z myślą o komforcie, funkcjonalności i stylu. Pomieszczenie to pełni nie tylko rolę miejsca do spania, ale ma również mały kącik do pracy, ogromną garderobę, do której z sufitu wpada światło dzienne. Katarzyna Sosińska wygospodarowała tu także miejsce na przeszkloną łazienkę z wanną.

Kuchnia w małym mieszkaniu

Mieszkanie w kobalcie

Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors

Realizacja: 2023

Fot: Yassen Hristov

Stylizacja: Eliza Mrozińska

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!