Wiele możliwości w małym rozmiarze

Wiele możliwości w małym rozmiarze

Aranżacja małej łazienki stanowi nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli w jej wnętrzu chcemy wykorzystać innowacyjne rozwiązania, takie jak budowa prywatnej sauny. Musimy wówczas umiejętnie rozplanować przestrzeń tak, by była funkcjonalna i komfortowa. Dobrym rozwiązaniem będzie kompaktowa sauna łazienkowa, która doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach i ułatwi zagospodarowanie nietypowych powierzchni.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, klasyczna kąpiel parowa może odbywać się we wnętrzu prywatnej łazienki i części mieszkalnej. Mając jednak na uwadze zmieniające się trendy, przekształcono pierwotny projekt tak by korzystanie z sauny było możliwe nawet na niedużych powierzchniach.

Design na miarę

Zminimalizowanie rozmiarów sauny możliwe jest między innymi dzięki zastosowaniu w jej wnętrzu jedynie najistotniejszych elementów technicznych. Nie musi to wcale oznaczać obniżenia komfortu użytkowania sauny ani uszczerbku dla jej designu. Kabina Inipi B posiada minimalistyczny i zarazem elegancki wygląd – jej bazę tworzy drewniana, przeszklona z przodu rama, dostępna w wysokopołyskowej bieli oraz w kolorze ciemnego orzecha amerykańskiego. Znajdujące się wewnątrz sauny ławki wykonane są z jasnego drewna osikowego. Dzięki odpowiednio skomponowanej kolorystyce, sauna harmonijnie dopasowuje się do łazienki oraz części mieszkalnej. Całkowite ukrycie urządzeń technicznych z kolei podnosi walory estetyczne kabiny. Piec oraz pojemnik na wodę do polewania kamieni znajduje się za drewnianą osłoną, dzięki czemu jest prawie niewidoczny i nie zakłóca subtelnego charakteru konstrukcji. Nad siedziskami zaś umieszczono drewniane lamele podkreślone światłem LED przez co wprowadzają do pomieszczenia klimat wyciszenia i relaksu.

Innowacyjna formuła

Projekt sauny czerpie inspiracje z pierwotnych wzorców, zachowując dawne, korzystne właściwości pomieszczeń przeznaczonych do gorącej kąpieli parowej. W znacznym stopniu zmienia jednak ich kształt i udoskonala techniczne rozwiązania, dostosowując wszystkie elementy do współczesnych możliwości. Jest to szczególnie widoczne przy projektowaniu pieca, ponieważ do wytworzenia pary wewnątrz sauny nadal używa się tradycyjnych kamieni. Motyw kamienia został zapożyczony od Indian Ameryki Północnej, którzy podobnie jak we współczesnej saunie, rozgrzewali ten symboliczny przedmiot i umieszczali w parowym namiocie, zwanym Inipi. Jednak przystosowując saunę do małych pomieszczeń, projektanci EOOS umiejętnie ukryli piec oraz wszystkie urządzenia techniczne, wobec czego większość funkcji uruchamia się poprzez system sterowania. Za pomocą panelu obsługi ustawia się temperaturę, programator czasu włączenia pieca oraz czasomierz. Sterowanie polewaniem kamieni w piecu odbywa się z kolei przy użyciu przycisku, znajdującego się we wnętrzu sauny. W czasie przerw można ponadto uruchomić funkcję ECO, która w danym momencie redukuje ustawioną wcześniej temperaturę we wnętrzu o ok. 20 stopni. Pozwala to na oszczędność energii cieplnej, redukcję jej kosztów oraz ochronę zasobów naturalnych.

Źródło: materiały prasowe

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!