Luksusowy azyl w sercu miasta

Luksusowy azyl w sercu miasta

Projekt renowacji mieszkania o powierzchni 80 metrów kwadratowych pozwolił na optymalne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni. Przede wszystkim dzięki porawionemu rzutowi oraz zaprojektowaniu inteligentnych rozwiązań w zakresie przechowywania. Wszystko to połączone ze stylowym i nowoczesnym designem.

Luksusowy apartament w centrum miasta

MiIeszkanie mieści się w apartamentowcu przy ulcy Szymanowskiego, w centrum gdańskiej dzielnicy Oliwa. Luksusowy projekt renowacji został wykonany i zrealizowany przez duet architektoniczny Raca Architekci . Ze względu na wielkość pomieszczenia i dla poprawy komfortu użytkowników strafa wejściowa została zaprojektowana bez hallu. Połączenie sypialni z łazienką oraz zaprojektowanie salonu z otwartą kuchnią pozwoliły na wydzielenie odizolowanej przestrzeni na pokój muzyczny.  

Mieszkanie - kuchnia połączona z salonem

W projekcie wykorzystano szeroką gamę form geometrycznych i naturalnych materiałów: różne rodzaje drewna, kamień naturalny i welur, które nadają wnętrzu głębi i atmosfery luksusu. Dzięki różnorodnym powierzchniom i różnym słojom drewna  wnętrze tworzy niezwykłe wrażenia  wizualne. Ciepłe odcienie szarości, ciemny kolor petrol podkreślony złotem i matowa czerń w połączeniu z ciepłymi odcieniami drewna to elementy powtarzające się w całej przestrzeni.  

Luksusowe mieszkanie w centrum miasta

Sercem mieszkania jest przestronna część centralna, w której znajduje się salon/jadalnia oraz kuchnia. Meble kuchenne w ciepłych odcieniach szarości zostały zwieńczone blatem wykonanym ze szlachetnego marmuru Bardiglio, który tworzy wyspę kuchenną. Kuchnię uzupełniają kontrastujące złote akcesoria, które przypominają biżuterię. Pozostała część głównego pomieszczenia obejmuje jadalnię i salon, które - dzięki dużym frontom okiennym - wpuszczają mnóstwo naturalnego światła dziennego i oferują zapierający dech w piersiach widok na historyczną dzielnicę Strzyże. Pomimo otwartej przestrzeni, wysokiej jakości welurowe zasłony w kolorze petrol gwarantują prywatność. Liczne praktyczne szafy wnękowe zapewniają porządek w przestrzeni mieszkalnej oraz wprowadzają  do całego apartamentu spokój i elegancję.

Luksusowa sypialnia połączona z łazienką.

Sypialnia jest połączona z łazienką przez imponujące, szklane drzwi w stylu loftowym. Prywatność zapewniają zasłony. Wzrok przyciąga wyrafinowana strefa mycia składająca się z konsoli z naturalnego kamienia z formowanym panelem tylnym i eleganckiej, delikatnej umywalki nadblatowej. Ten sam owalny język projektowania znajduje odzwierciedlenie w lustrze łazienkowym, które tworzy harmonijny kontrast z drewnianą ścianą wyłożoną panelami. 

Luksusowa sypialnia połączona z łazienką.
Pokój muzyczny w mieszkaniu

Projekt: Raca Studio

Raalizacja: 2023

Zdjecia: Tom Kurek

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!