Unikatowe bistro w stylu vintage

Unikatowe bistro w stylu vintage

Nowe bistro Nie/Mięsny znajduje się w Gdańsku Oliwie. Wyróżniającymi je elementami są między innymi kolorowa posadzka oraz ciekawy, ciermny sufit nawiązujący do niej kolorystycznie. Uzupełniające przestrzeń rośliny umieszczono w donicach w odcieniach pastelowych. Projekt powstał w pracowni 2lf i Uli Schönhofer.

Bistro w stylu PRL

Lokal z historią

Bistro powstało w pawilonie pamiętającym czasy PRL-u. W poprzednim lokalu bistro, który znajduje się w starym sklepie mięsnym, zachowano niektóre elementy wystroju jak stare haki masarnicze czy wykorzystanie oryginalnego szyldu, który stał się także inspiracją dla nazwy Nie/Mięsny. Nowy lokal również znajduje się w przestrzeni, która pamięta PRL. Znajduje się w nim między innymi gigantyczny grzejnik Faviera. W nowym projekcie wykorzystano część mebli, które były wcześniej w tym miejscu. Oczywiście wymagały one odświeżenia. Na krzesłach wymieniono tapicerkę. Jest ona teraz zgodna z nową kolorystyką lokalu.

Bardzo dużym udogodnieniem dla gości są składane stoliki. Przy oknach stoją z kolei wygodne, czteroosobowe, okrągłe stoły. Tapicerowane ławy dają większy komfort niż odrestaurowane krzesła. Obok baru jest niewielki aneks z niższymi stolikami kawiarnianymi, oraz z pufami.

Lokal w duchu PRL z grzejnikiem Faviera

Niepowtarzalne sufity

Sufit pomalowano na kolor palonej sjeny. Doskonale kontrastuje on z posadzką zrobioną z płytek gresowych barwionych w masie. Ściany mają kolor beżowo-oliwkowy.

Ścianę działową w lokalu zrobiono z siatki i ze stalowych profilów. Ciekawym elementem jest również dekoracja okien zrobiona z drewnianych listew. Półki  znajdują się w przestrzeni za barem. Zrobiono je z płaskowników stalowych.

Ściana nad barem jest zamknięta przez pas wykonany z białych płytek mających taki sam format, jak te na posadzce. Płytki mają bok o długości 10 centymetrów. Białe płytki możesz podziwiać również na ścianach w łazience. W tym pomieszczeniu również mamy sufit w mocnym kolorze.

Bistro w  stylu PRL

Lokal gastronomiczny w klimacie PRL-u – metryczka projektu

Nazwa: bistro Nie/Mięsny

Inwestor:             prywatny

Lokalizacja:          Polska, Gdańsk

Pracownia:          Ula Schönhofer, Pracownia 2lf

Zespół projektowy: Mateusz Piotrowski, Ula Schönhofer

Zdjęcia:                 Beata Czurakowska | lokum.studio

Powierzchnia:    54,2 m2

Opracowanie: Marlena Kopacz

Lokal w duchu PRL z grzejnikiem Faviera

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!