Eklektyczna przestrzeń domu Hanny Pietras

Eklektyczna przestrzeń domu Hanny Pietras

Projektantka Hanna Pietras ma na swoim koncie wiele realizacji w stylu eklektycznym. Dlatego jej własny dom po prostu nie mógł wyglądać inaczej. Chociaż jest tutaj mnóstwo wnętrzarskich elementów i na pierwszy rzut oka mocno się od siebie różnią, to i tak tworzą spójną całość.

Styl eklektyczny we wnętrzach

Piękny i duży dom

Wszystko zaczęło się od spacerowania po okolicy.  W oko Hanny Pietras wpadł 180- metrowy dom. Razem z mężem postanowili go kupić. Do zaprojektowania wnętrz Pietras zaprosiła architektkę ze swojej pracowni - Anię Petrovą.

Miks kolorów i struktur

Ciepłe kolory przeplatają się tutaj z zimnymi. To samo dotyczy również materiałów. Na sufitach mamy zimny, surowy beton, a na podłodze ciepłe drewno. Intrygującym elementem są białe kafelki w kuchni.

Wyspa kuchenna została wykonana z naturalnego kamienia i przez to prezentuje się wyjątkowo surowo. Oświetlenie nad blatem zrobione jest z tego samego materiału. To było trudne do zrealizowania, ale daje niesamowity rezultat.

W tej części domu Hanny Pietras znajduje się również wygodna sofa w miedzianym odcieniu. Nie tylko ociepla wnętrze, ale też ma nowoczesną formę. Przy sofie postawiono niewielki stolik kawowy, oraz designerskie, skórzane krzesła. Te ostatnie sprawiają, że przestrzeń dzienna stała się bardziej elegancka i szlachetna.

Ważną rolę w realizacji odgrywa oświetlenie. Na suficie znajdują się okrągłe plafony, które swoim kształtem pięknie nawiązują do zaokrąglonych narożników stołu wykonanego z drewna.

Kanapa w mieszkaniu eklektycznym
Wyspa kuchenna z

Nietuzinkowy, domowy gabinet

W gabinecie klasyczne, drewniane meble dodają przestrzeni przytulności. Najciekawszym elementem jest tam okno. Jego duże rozmiary, oraz białe żaluzje pozwalają na to, że do wnętrza wpada mnóstwo światła ze strefy dziennej.

Styl eklektyczny we wnętrzach

Dom pełen naturalnych materiałów – metryczka projektu

Projekt: prywatny, dom

Projekt: Hanna Pietras Architects, Anna Petrova,

Zdjęcia: materiały prasowe

Realizacja: 2023

Lokalizacja: Łagiewniki

Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!