Przestrzeń pełna geometrycznych akcentów

Przestrzeń pełna geometrycznych akcentów

To było zrozumienie od pierwszego spotkania. Projektantka ze Studio Inbalance Hanna Brzozowska i właściciele tego mieszkania od razu zaczęli nadawać na tych samych falach. Właściciele marzyli o przestrzeni, która będzie niebanalna i pełna kolorów.

Tym, co jeszcze wyróżnia ten lokal jest to, że znajduje się w ponad stuletniej kamienicy. Dlatego zdecydowano o tym, żeby połączyć minimalizm, nowoczesność z eleganckimi dekoracjami z dawnych lat.

Dopasowanie mieszkania do stylu życia

To zdecydowanie było największe wyzwanie w tym projekcie. Chociaż dla projektantów są one przyjemną przestrzenią dla oka, to w praktyce często wymagają licznych przeróbek. Plusem kamienic jest to, że kryją w sobie wysokie, wspaniale oświetlone pomieszczenia. Zaletą takich mieszkań są również niektóre detale, które nawiązują do przeszłości.

Przestrzeń pełna geometrycznych akcentów

Jak na lekcjach geometrii

Najważniejszymi elementami w tym projekcie były takie formy geometryczne, jak koło, łuk i linie proste. Wspaniale komponują się one z zastosowanymi w tych przestrzeniach kolorami, takimi, jak złoto, głęboki błękit, czy czerwień w odcieniu wina.

Natomiast detale architektoniczne, od których nie jesteśmy w stanie oderwać oczu, to między innymi: gzymsy, sztukaterie, oraz dekoracyjne nadproża. Do tego dołączają jeszcze ciekawe fryzowania, oraz niepowtarzalne uchwyty. Ach ten klimat!

Przestrzeń pełna geometrycznych akcentów

Piękna kuchnia z jadalnią

W przestrzeni kuchennej czarno-kremowe szafki doskonale łączą się ze złotą wyspą. Co ciekawe, świetnie komponuje się ona z resztą elementów w tym mieszkaniu i nie jest zbyt ekstrawagancka.

Jadalnia została wydzielona przez charakterystyczny kolor ciemnej czerwieni. Przestrzeń dobrze uzupełnia nietypowe, designerskie oświetlenie. W takiej kuchni można nie tylko przyrządzać wspaniałe dania, ale również spędzać mnóstwo czasu z innymi członkami rodziny.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Mieszkanie w kamienicy – metryczka projektu

Projekt: prywatny, mieszkanie
Projekt: Studio Inbalance
Zdjęcia: Tom Kurek
Realizacja: 2023
Lokalizacja: Gdańsk
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!