Nowoczesne płytki ścienne do kuchni — doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności! Poznaj ich zalety

Nowoczesne płytki ścienne do kuchni — doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności! Poznaj ich zalety

Kuchenne ściany są narażone nie tylko na liczne zabrudzenia, ale także wilgoć. Ważne więc, aby wykończyć je materiałem, który będzie łatwy w czyszczeniu, odporny na wnikanie wody, a swoim wyglądem uzupełni wystrój kuchni. Cechy te idealnie spełniają płytki! Jak wybrać takie, które będą trwałe? Jak dopasować je do aranżacji swojego domu? Na te i inne ważne pytania odpowiadamy poniżej. Sprawdź!

Płytki do kuchni na ścianę — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Unosząca się para wodna, pryskające kropelki sosu czy oleju… Kuchenne ściany są narażone na liczne zabrudzenia. Z tego względu warto zwrócić uwagę na to, by płytki, które na nich ułożymy, miały kilka ważnych cech, które zapewnią im trwałość, wytrzymałość i funkcjonalność. Tak jak m.in.: nasiąkliwość. Ten parametr informuje o tym, w jakim stopniu woda wnika w powierzchnię płytki. Ważne, by wartość ta była niższa niż 10%. Dzięki temu para, która unosi się w kuchni, nie przeniknie w powierzchnię kafelków i ich nie uszkodzi. To cecha niezwykle przydatna we wszystkich pomieszczeniach, w których jest wilgotno,

Niezwykle ważne jest również to, by kafelki ścienne do kuchni były łatwe w czyszczeniu. Tak, aby łatwo można było z nich usunąć olej, który prysnął podczas smażenia, czy rozchlapane podczas miksowania składniki. Zwróć więc uwagę na to, by kafelki miały gładką, niechropowatą strukturę (tak jak np. płytki ścienne do kuchni ze strony: https://home100.pl/plytki-scienne-do-kuchni ), tak aby woda i brud nie wnikały w ich powierzchnię.

Płytki na ścianę do kuchni — z jakich materiałów są najczęściej wytwarzane?

Najczęściej układane w tym pomieszczeniu kafelki to ceramiczne lub ich odmiana — gresowe. Są wykonywane z m.in. gliny, piasku i talku (a w przypadku gresowych — skalenia), a następnie wypalane w wysokiej temperaturze. Dzięki temu są odporne na zarysowania, a także mają niską nasiąkliwość (brud ani woda w nie nie wnikają). Kafelki mają wiele barw, kształtów i wzorów (np. płytki dekoracyjne do kuchni), więc łatwo dopasować je do stylu swojej kuchni.

Płytki kuchenne na ścianę: matowe czy błyszczące?

Błyszczące płytki do kuchni na ścianę (np. Tubądzin) zachwycają pięknym, połyskującym wykończeniem. Ale co więcej, dzięki temu, że odbijają światło, powiększają optycznie pomieszczenie. Efekt ten spotęgują jasne kolory płytek. To świetny wybór do mniejszych mieszkań.

Na matowych kafelkach nieco mniej widać zabrudzenia. Dzięki temu nie wymagają tak częstego czyszczenia. Ciekawą opcją jest również połączenie obu tych rodzai płytek i położenie jednych z nich na ścianie, a drugich na podłodze.

Płytki ścienne kuchenne ciemne: w jakich wnętrzach się sprawdzą, a w jakich jasne?

Kuchnie w stylu loftowym, w którym ceni się neutralne barwy i minimalizm świetnie uzupełnią kafle imitujące beton czy kamień. Do pomieszczeń glamour – pełnych blasku, a jednocześnie eleganckich sprawdzą się połyskujące płytki ozdobne do kuchni lub takie, które wyglądem przypominają marmur. Natomiast do wnętrz w stylu retro częstym wyborem są kolorowe kafelki, ze wzorem takim jak mozaika czy patchwork, a także te o niestandardowym kształcie np. trójkątne.

Ciekawą opcją jest również zastosowanie kontrastu. W takim przypadku pomieszczenie, w którym przeważają ciemne kolory, uzupełnia się o duże, jasne płytki ścienne do kuchni i odwrotnie. Natomiast wnętrza, w których królują stonowane barwy, warto przełamać kolorowymi płytkami, które je ożywią i dodadzą zdobności.

Płytki dekoracyjne do kuchni na ścianę to świetny materiał wykończeniowy. Z odpowiednio dobranych w kilka chwil zetrzesz wszelkie zabrudzenia, a ponadto przez wiele lat będą zdobiły twoje mieszkanie, zachowując swój świetny wygląd. Przejrzyj oferty sklepów i wybierz stylowe i funkcjonalne kafelki dla siebie!

Artykuł sponsorowany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!