Wyjątkowe mieszkanie na wynajem

Wyjątkowe mieszkanie na wynajem

Wnętrze otrzymało wyróżnienie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer 2022. Bardzo ważna była w tym projekcie zmiana funkcjonalna i przeprojektowanie układu ścian działowych. Dzięki przeniesieniu wejścia do sypialni, zyskano dodatkową przestrzeń.  To spowodowało, że znalazło się miejsce na wyjątkowo pakowną szafę w holu. Ponadto, za pomocą wysokiej zabudowy kuchennej wydzielono strefę wejściową i postawiono przestronną zabudowę meblową w sypialni.

Co było ważne przy projektowaniu tego mieszkania na wynajem?

Założenie projektowe było takie,  żeby połączyć hol wejściowy z zabudową kuchenną. Dzięki temu, udało się wydzielić hol i podkreślić go rzucającym się w oczy kolorem. To właśnie on stał się najważniejszym elementem w całym projekcie.

W mieszkaniu umieszczono  również sztukaterie przysufitowe. Świetnie pasują one do całego wnętrza i dodają do niego nieco klasyki.

Wyjątkowe mieszkanie na wynajem

Liczy się każdy centymetr

Przy mieszkaniu na wynajem długoterminowy istotne było również, jak najlepsze wykorzystanie metrażu. Stąd pomysł na zaprojektowanie pojemnych szaf. Podział przestrzeni na strefy (kuchenną, jadalnianą i wejściową), spowodował, że stała się ona bardziej funkcjonalna i ergonomiczna.

Wyjątkowe mieszkanie na wynajem

Ceglany kolor – wreszcie zyskał akceptację

Najtrudniejszą sprawą przy projektowaniu było przekonanie właściciela do ceglanego koloru. Jednak dzięki pomocy jego żony niemożliwe, stało się możliwe. Ten kolor widoczny jest praktycznie w każdym pomieszczeniu. Występuje na szafie w sypialni, na kanapie w części wypoczynkowej, na zabudowie w łazience.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Ceglany kolor na pierwszym miejscu – metryczka projektu

Typ wnętrza, prywatne mieszkanie
Autor: Matylda Kurkiewicz/ Patrycja Dybowska
Pracownia: Pama Studio
Pełna nazwa projektu: Olimpia Port
Autor zdjęć: Stanisław Zajączkowski
Realizacja: Sierpień 2021
Lokalizacja: Wrocław
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!