Gdańska Montownia w nowej roli

Gdańska Montownia w nowej roli

Czym jest sławna Montownia? To zabytkowy, odnowiony przez Euro Styl budynek. Znajduje się w samym centrum pięknego Gdańska. W dniu 1 kwietnia 2023 roku została otwarta jego część noclegowa. O tego czasu do Montowni przybywają już pierwsi goście. Zachwycają się całkowicie nowym spojrzeniem projektantów na ten budynek z dawnych lat.

Czym jest Montownia Lofts & Experience?

Najważniejszym celem projektantów było to, aby wnętrza w tym hotelu odbiegało od tego, do czego goście są przyzwyczajeni. Standardowe pokoje hotelowe już niczym nie są w stanie zaskoczyć. Wieje nudą. To sprawia, że goście przyjeżdżają do nich, bo muszą gdzieś przespać jedną noc. Jednak nie są to przyjemne chwile.

W Montownia Lofts & Experience jest zupełnie inaczej. To miejsce nie tylko pragnie się odwiedzić, ale również spędzić w nim jak najwięcej czasu. W tym obiekcie do dyspozycji gości jest 114 autentycznych, w pełni wyposażonych loftów.

Projekt architektoniczny opracowało biuro RayssGroup. We wnętrzach Montowni możesz dostrzec ciekawie wkomponowaną sztukę. Na parterze budynku już niedługo zostanie otwarty największy w Trójmieście food hall o powierzchni blisko 2 500 m2.

Gdańska Montownia w nowej roli

Nocleg w galerii sztuki?

We wnętrzach Montowni styl nowoczesny przepięknie łączy się z industrialnym. W tym budynku, na całe szczęście został zachowany oryginalny, galeryjny układ. Poza tym, ogromne wrażenie robi również przeszklony strop znajdujący się między parterem a piętrami. Można przez niego zobaczyć ścianę utworzoną z roślin.

W przestrzeniach wspólnych znajdują się wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń”, czyli 17 olbrzymich, efektownych obiektów świetlnych o długości do 9 metrów. Muszle, z których są zrobione przybyły do Warszawy aż z Filipin.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza

Gdańska Montownia na nowo – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, hotel
Pracownia: RayssGroup
Autor zdjęć: materiały prasowe
Lokalizacja: Warszawa
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!