Designerska osada Cyrhla Villas

Designerska osada Cyrhla Villas

Czy da się połączyć nowoczesność i lokalny folklor? Willa Cyrhla Villas została stworzona przez projektantów mode:lina i architekta Stanisława Topora. Nie brakuje w niej mniej i bardziej oczywistych odwołać do przyrody i do kultury na Podhalu.

Jeżeli lubisz zakopiańskie klimaty, to po prostu musisz odwiedzić to miejsce! Z pewnością docenisz szczegółowość tego projektu.

Miłość do Zakopanego już od progu

Wystrój osady Cyrhla Villas mocno nawiązuje do lokalnej sztuki, kultury i do całego otoczenia. Jednak zupełnie nie ma w tym projekcie komercji i klimatu współczesnych Krupówek. Nastawionych na turystów i na szybką sprzedaż. Jednocześnie nie dając niczego wartościowego.

W tej osadzie bardzo postarano się o to, aby znaleźć odpowiednie materiały, kolory, dekoracje i detale, które przypominają Zakopane z dawnych lat. To, które tak naprawdę wszyscy kochamy, uwielbiamy i tęsknimy.

Wprawne oko zobaczy w tym projekcie styl Witkiewiczowski. To piękne miejsce udało się stworzyć, dzięki staraniom Stanisława Topora i pracowni architektonicznej mode:lina. We wnętrzu możemy podziwiać liczne wyględy, przysztychy i przyłapy i trochę bardziej nowoczesne ornamenty.

Designerska osada Cyrhla Villas

Podhalańskie klimaty

Styl Witkiewiczowski, który był tutaj największą inspiracją stanowi połączenie tradycyjnego budownictwa góralskiego z elementami ogólnoeuropejskiego ruchu secesji. Natomiast w osadzie Cyrhla Villas zastosowano klasyczny styl Witkiewiczowski i ogólnoeuropejskie trendy architektoniczne.

Największe wrażenie robią jednak wspaniałe dekoracje stworzone przez lokalnych artystów. Możemy wśród nich wymienić na przykład: rzeźbione ramy grafik lub luster, rzeźbienia w meblach, na skrzydle szafy.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza willi

Unikatowa willa w Zakopanem – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, osada, willa
Autor: mode:lina i architekt Stanisław Topór
Autor zdjęć: materiały prasowe
Realizacja: 2023 rok
Lokalizacja: Zakopane
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!