Mieszkanie w odcieniach miedzi i szarości

Mieszkanie w odcieniach miedzi i szarości

Wnętrze zdobyło II miejsce w konkursie WNĘTRZE ROKU PFLEIDERER 2022. W tym projekcie bardzo ważna była zmiana układu funkcjonalnego. Dzięki temu, codzienne życie w danej przestrzeni staje się o wiele bardziej komfortowe i ergonomiczne. W mieszkaniu przy ulicy Miedzianej zaprojektowano dodatkową szafę w przedpokoju, miejsce do pracy w sypialni, oraz przestronną łazienkę z dużym prysznicem. Na tym ostatnim szczególnie zależało inwestorowi.

Stonowana przestrzeń do życia

Właściciel marzył o mieszkaniu z odcieniach szarości w stylu minimalistycznym. Dlatego projektantka zdecydowała się na zabawę strukturami. W mieszkaniu możemy zauważyć tynk betonowy na ścianie, oraz szafki kuchenne z materiału przypominającego aluminium. Interesującym elementem są sztukaterie, które dodają mu elegancji.

Już w trakcie projektowania okazało się, że mieszkanie będzie przeznaczone na wynajem. Dlatego właściciel zrezygnował z kosztownej i trudnej w utrzymaniu podłogi drewnianej. Została zamieniona na panele w podobnym odcieniu.

Mieszkanie w odcieniach miedzi i szarości

Ciekawa sypialnia

Natomiast w sypialni znajduje się sufit, w niezwykle oryginalnym, grafitowym kolorze. Dzięki temu, że we wnętrzu zastosowano dodatkowo czerń, jasną szarość, oraz kolorowe dodatki, to  zachęca do odpoczynku i nie przytłacza. W sypialni wygospodarowano część do pracy. Właściciel pracuje przede wszystkim zdalnie i wyjątkowo tego potrzebował.

Mieszkanie w odcieniach miedzi i szarości

Minimalistyczna łazienka

Sufit w takim samym kolorze możemy dostrzec również w łazience. Ładnie komponuje się z pozostałymi elementami w szarym kolorze, znajdującymi się w  pomieszczeniu. To sprawia, że łazienka jest nowoczesna i bardzo minimalistyczna.  Taki efekt udało się osiągnąć dzięki użyciu identycznych płytek na podłodze i na ścianach.  W tym pomieszczeniu są obecne również baterie niklowane oraz ciemnoszara miska WC.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Idealna przestrzeń do życia – metryczka projektu

Typ wnętrza, prywatne mieszkanie
Autor: Matylda Kurkiewicz/ Pama Studio
Pełna nazwa projektu: Miedziana
Autor zdjęć: Stanisław Zajączkowski
Realizacja: Wrzesień 2021
Lokalizacja: Wrocław
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!