Restauracja WERK

Restauracja WERK

Jurkovičova Tepláreň to jedyny zachowany budynek przemysłowy z pierwotnego kompleksu rafinerii Apollo. W ostatnich latach całkowicie się zmienił. Obecne można go uznać za centralny punkt z nowym śródmieściu Bratysławy.

Co się zmieniło po przebudowie?

Zaawansowana przebudowa całego budynku dostosowała pierwotną strukturę techniczną, aby mogła służyć społeczności klientów korporacyjnych, startupów i freelancerów. Właśnie dlatego w tym obiekcie znalazły się takie elementy, jak: wielofunkcyjna sala, kawiarnia, galeria, czy restauracja. Restauracja zajmuje część parteru i wychodzi na zewnątrz. To bardzo ważne miejsce spotkań. Zaprojektowało ją bratysławskie studio Beef Aechitecti.

Restauracja WERK

Wielofunkcyjna restauracja

W ciągu dnia restauracja dopasowuje się do zmieniających się potrzeb osób, które z niej korzystają. W godzinach porannych niewielka strefa śniadaniowa zostanie oddzielona zasłoną od lokalu.

Przez cały dzień w restauracji można zjeść roboczy lunch, kawę lub ciasto. Natomiast pod koniec tygodnia restauracja WERK zamienia się w tętniący życiem bar z muzyką na żywo.

Dzięki temu, że restauracja znajduje się w dawnej ciepłowni, to można z niej zobaczyć wszystkie kondygnacje. Warto tutaj również zwrócić uwagę na podświetlany szyld, który przyciąga do tego miejsca gości, gdy zapadnie zmrok.

Restauracja WERK

Jak prezentują się wnętrza restauracji?

Projektanci skoncentrowali się na tym, żeby połączyć już obecne w przestrzeni elementy z nowoczesnością. Przeszklenia świetnie się komponują ze stalowymi ramami w stylu industrialnym. O tym, jaką funkcję ten budynek pełnił we wcześniejszych latach, przypominają również widoczne nad głową silosy i ściany zbudowane z oryginalnych cegieł.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza restauracji

Budynek przemysłowy zamieniony w restaurację – metryczka projektu

Pracownia: Studio BEEF ARCHIEKTI
Autor: Rado Buzinkay, Andrej Ferenčík, Helena Kučerová
Współautor: Projekt architektoniczny przebudowy ciepłowni Jurkovič: DF Creative Group
Klient: Restauracje Meduzy
Lokalizacja projektu: Bratysława
Kraj projektu: Słowacja
Rok ukończenia: 2021
Powierzchnia użytkowa: 544 m²
Fotograf: Matej Hakár
Opracowanie Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!