Przestrzeń pokazowa w Saski Crescent

Przestrzeń pokazowa w Saski Crescent

Showroom modernizowanego biurowca Saski Crescent został oficjalnie otwarty dla gości. Zakończenie przebudowy całego budynku jest planowane na I kwartał 2024 roku. Wielofunkcyjna przestrzeń podkreśla możliwości techniczne budynku, rozwiązania w klimacie ESG i najnowsze trendy w zakresie projektowania wnętrz.

Jakie są najważniejsze cele projektu?

Rozpoczęła się kompleksowa modernizacja znajdującego się w centrum Warszawy biurowca Saski Crescent. Jej celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynku oraz dodanie do niego butikowego charakteru.

Te zmiany bardzo dobrze obrazuje przestrzeń pokazowa, która została otwarta w marcu 2023 roku. Wnętrza są eleganckie i jednocześnie odważne. Pokazują najnowsze trendy we wzornictwie, oraz w technologiach budynkowych. Wprowadzone zmiany pozwoliły na stworzenie nowoczesnego i przyjaznego dla pracowników miejsca pracy.

Przestrzeń pokazowa w Saski Crescent

Jak wygląda nowo otwarty showroom?

Wspomniany wcześniej showroom liczy sobie prawie 500 metrów kwadratowych. To przestrzeń, która jest ultra nowoczesna i funkcjonalna. Znajdują się w niej między innymi: sale konferencyjne, stanowiska wspomagające różne rodzaje pracy, strefa relaksu i kawiarnia z zapadającym w pamięć barem.

Materiały i kolory zastosowane w showroomie to przykładowo: antracyt, miedź, drewno i zieleń. Nie brakuje również intensywnych akcentów kolorystycznych. Są widoczne na fragmentach ścian, niektórych meblach, czy obrazach. Dobrze przełamują czarno-szare wnętrza biurowe.

W tej przestrzeni wykorzystano również bardzo wiele rozwiązań, które są pro pracownicze. Na przykład mobilne budki telefoniczne, które sprzyjają skoncentrowaniu się na wykonywanych zadaniach, czy strefy odpoczynku.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza 

Showroom na miarę XXI wieku – metryczka projektu

Ty projektu: prywatny, biuro
Projekt: Paul Ayre i kierowane przez niego biuro architektoniczne vsf-creative
Lokalizacja: Królewska 16, Warszawa Polska
Powierzchnia: 15,500m²
Zdjęcia: materiały prasowe
Realizacja: I kwartał 2024 roku
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!