Siedziba Urzędu w nowej odsłonie

Siedziba Urzędu w nowej odsłonie

Ten wyjątkowy projekt siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie opracowała Pracownia Federacyjne Biuro Architektoniczne w składzie: Marcin Jackowiak, Krzysztof Sokołowski, Jakub Czujkowski, Magdalena Łukowska. Natomiast generalnym wykonawcą była firma Mostostal Warszawa SA. pierwotny projekt budowlany przygotowało biuro PAS projekt Sp. z o.o.

Co obejmował projekt?

Pracownia Federacyjne Biuro Architektoniczne stworzyła projekt budowlany oraz kompletne projekty wykonawcze przebudowy i rozbudowy budynku istniejącego przy ul. Piłsudskiego oraz budowy nowego budynku pasywnego przy ul. Mazowieckiej wraz z zagospodarowaniem terenu. Dodatkowo, pełniła ciągły nadzór autorski na budowie. Wykonane obiekty otrzymały certyfikację BREEAM. Natomiast biurowiec znajdujący się przy ul. Mazowieckiej dodatkowo uzyskał certyfikat prestiżowego PASSIVHAUS Institut w Darmstadt.

Pracownia Federacyjne Biuro Architektoniczne w ramach kontraktu opracowała i skoordynowała dokumentację 3D w technologii BIM łącznie z dokumentacją powykonawczą.

Siedziba Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie w nowej odsłonie

Rozbudowany projekt wnętrz

Biuro było odpowiedzialne między innymi za projekt dawnej sali Kina Delfin. Aktualnie razem z zapleczem gastronomicznym stanowi główną salę konferencyjną i bankietową w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie.

Na szczególną uwagę zasługuje ogólnodostępne, reprezentacyjne Atrium. Zostały w nim zastosowane bardzo nowoczesne elementy takie, jak na przykład zielona ściana, kaskada wodna, zielone wyspy oraz przestrzenne okładziny 3d.

Wnętrze Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie jest utrzymane w kolorystyce typowej dla stylu loftowego. Mamy czarne, stalowe elementy, dużo drewna i bieli. Jest to dobrze przełamane przez żywe rośliny, które ocieplają przestrzeń.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza urzędu

Nowy urząd w Szczecinie – metryczka projektu

Typ wnętrza: publiczne, urząd
Projekt: Pracownia Federacyjne Biuro Architektoniczne w składzie: Marcin Jackowiak, Krzysztof Sokołowski, Jakub Czujkowski, Magdalena Łukowska
Zdjęcia: materiały prasowe
Lokalizacja: Szczecin
Realizacja: 2023 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!