Lobby biurowca Warsaw Trade Tower

Lobby biurowca Warsaw Trade Tower

Jeden z pierwszych wieżowców warszawskiego city to prawdziwe mistrzostwo pod względem architektonicznym. Budynek Warsaw Trade Tower ma smukłą budowę i liczy sobie aż dwieście metrów wysokości. Został wybudowany zgodnie z zaleceniami tak zwanej „szkoły chicagowskiej”. Ma stalową konstrukcję. Dodatkowo, charakteryzuje się tym, że jego kubistyczne kształty zostały urozmaicone przez zróżnicowane elewacje.

Wertykalna bryła budynku zainspirowała projektantów z pracowni MIXD. Dlatego wnętrza biurowca są tak eleganckie, pełne światła. Surowe piękno architektury budynku zeszło na drugi plan.

Lobby biurowca Warsaw Trade Tower

Lobby biurowca Warsaw Trade Tower – pełne kryształów

Zadaniem nowej aranżacji było podkreślenie wyjątkowości tego miejsca. Dzięki pracy projektantów z pracowni MIXD stało się ono w maksymalnym stopniu praktyczne i przyjazne. Doceniają to zarówno pracujące w nim osoby, jak i odwiedzający znajdujące się w biurowcu firmy i instytucje.

Ilość światła w lobby robi piorunujące wrażenie. Wszystko przez gigantyczny świetlik dachowy. Gdy jest słonecznie, to jego rama rzuca ciekawe cienie. Możemy zobaczyć krystaliczną strukturę, która wygląda jak odbicie samej konstrukcji Warsaw Trade Tower.

Projektanci umieścili pod świetlikiem gigantyczne, kryształowe żyrandole. Były robione na zamówienie, specjalnie dla tego projektu. W ciągu słonecznego dnia, możemy w nim zobaczyć grę światła. Natomiast, gdy zapadnie zmrok, to rozjaśniają przestrzeń. Ich kształty nawiązują do bryły wieżowca.

Tak duża ilość naturalnego światła, pozwoliła projektantom na umieszczenie w biurowcu, przepięknych, żywych roślin. Kontakt z nimi jest dla każdego mieszkańca dużego miasta, niezwykle istotny.

Zobacz galerię zdjęć wnętrze lobby

Lobby z kryształowymi żyrandolami – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, biurowiec
Zdjęcia: materiały prasowe
Lokalizacja: Warszawa
Inwestor: Globalworth
Zakończenie inwestycji: Marzec 2023
Powierzchnia: 1200 m²
Projekt: MIXD
Zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Igor Demuth, Anna Szymańska, Emilia Putresza, Martyna Florek, Joanna Paterska, Olga Grabda, Mariusz Grzywa, Borys Sutkowski
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!