The Hideaway Home w Gdańsku

The Hideaway Home w Gdańsku

ACOS (A Collection of Stories)  to studio projektowe prowadzone przez Annę Stojčev-Młyńską i Stanisława Młyńskiego. Architekci tworzą projekty przede wszystkim w Gdańsku i w Londynie. Tym razem opiszemy jeden z ich gdańskich projektów The Hideaway Home. Zostało ono wyróżnione przez międzynarodowe jury konkursu Dezeen Awards 2022. To jedyny projekt z Polski i jeden z sześciu najlepszych projektów wnętrz apartamentów. Ponadto realizacja ta zdobyła I nagrodę w konkursie Wnętrze Roku SAW w kategorii wnętrza prywatne.

Jak wygląda zwycięski projekt?

Wnętrze jest proste, niebanalne i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Powstało dla rodziny i ma stanowić dla niej azyl od miejskiego życia. Mieszkanie znajduje się w zielonej okolicy, w bezpośrednim sąsiedztwie Opływu Motławy.

The Hideaway Home w Gdańsku

Naturalne tkaniny i materiały – gwarancja harmonii w życiu

Wnętrze ma 70 m2. Niezwykle harmonijnie zostały w nim połączone rozmaite bryły i faktury. Zastosowano w nim naturalne materiały, takie, jak na przykład dębowe drewno, beton, mikrocement i kamień. Wspaniale współgrają one z naturalnymi tkaninami w neutralnych barwach. Elegancji wnętrzu skutecznie dodają między innymi złote baterie w kuchni, czy młynki do soli i pieprzu z marmurkowym motywem.

The Hideaway Home w Gdańsku

Przepiękna kuchnia z salonem i minimalistyczna łazienka

Najważniejszym elementem w tej przestrzeni są zrealizowane na zamówienie zestaw krzeseł i stół w jadalni. Nie możemy również oderwać wzroku od harmonijnej, drewnianej, ryflowanej zabudowy, w której znajdują się szafki kuchenne.

W salonie uwagę zwraca ruda kanapa i fotel z plecionką wiedeńską na siedzisku i oparciu. Nie możemy tutaj pominąć również łazienki, która jest może i trochę surowa, ale za to znajdują się w niej modne elementy, takie jak przeźroczysta zasłona prysznicowa, czy lastryko.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza mieszkania

Wnętrze pełne harmonii – metryczka projektu

Typ projektu: prywatny, mieszkanie
Projekt: studio projektowe ACOS (A Collection of Stories)
Metraż: 70 m2
Zdjęcia: PION Studio
Lokalizacja: Gdańsk
Realizacja: 2022 r.
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!