Minimalistyczne wnętrze

Minimalistyczne wnętrze

Stonowane kolory i proste formy. To najlepszy opis wnętrza stworzonego przez Hannę Pietras Architects we współpracy z Martyną Florkiewicz. Architektka razem ze swoim zespołem opracowała projekt dla małżeństwa z dwójką dzieci. Dom na powierzchnię 140 m2. Jest przytulny, wygodny, praktyczny. To idealne miejsce do życia. Wnętrze jest utrzymane w stylu minimalistycznym, ale nie brakuje w nim ciekawych detali i struktur.

Minimalizm z twistem

W projekcie znalazło się przede wszystkim ponadczasowe drewno. Pasuje ono do każdej stylistyki i skutecznie ociepla przestrzeń. W domu możemy podziwiać na przykład drewniany stół, który ma prostą formę i minimalistyczny styl. Doskonale się komponuje z wylewką z mikrocementu.

Użyta w projekcie paleta kolorów jest ciepła i stonowana. Widać tutaj inspirację naturą oraz kolorami ziemi. Posadzka z mikrocementu ma kolor piasku. Nie brakuje tu również naturalnych tkanin. Taka kolorystyka powoduje, że właściciele każdego dnia mogą poczuć się, jak na nadmorskich wakacjach.

Minimalistyczne wnętrze

Oryginalna kuchnia i salon

Utrzymanie porządku w kuchni znacznie ułatwia bardzo duża ilość szafek i różnego rodzaju schowków. Białe elementy zostały zestawione z ciemno-szarymi szafkami. Przy wyspie kuchennej umieszczono hookery. Mają nieidealny kształt, więc skutecznie ożywiają minimalistyczną przestrzeń domu.

W salonie możemy zauważyć, że fronty szafki RTV mają taki sam kolor, jak te w kuchni. Występuje tutaj również identyczna paleta kolorów. Salon jest jasny, minimalistyczny, ale jednocześnie niezwykle przytulny. W salonie znajdują się ciekawe meble takie, jak sofa, stolik, czy kolorowy dywan, które przełamują minimalizm. Dekoracje to: poduszki, lampka oraz ceramika projektu Uli Michalak.

Zobacz galerię zdjęć wnętrza domu

Dom pełen ciepła i spokoju – metryczka projektu

Typ wnętrza: prywatne, dom
Metraż: 140 m2
Realizacja: 2023 r.
Foto: Raspberry Workshop
Projekt: Hanna Pietras Architects,  Martyna Florkiewicz
Opracowanie: Marlena Kopacz

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!